fbpx
Close

Veterankorvpallur Branko Mirkovic jätkab VTB Ühisliigas mängimist

-Branko Mirkovic | Foto: Siim Semiskar

-Branko Mirkovic | Foto: Siim Semiskar

Alates 2016/17 hooajast BC Kalev/Cramo ridadesse kuulunud Branko Mirkovic jätkab ka tuleval hooajal VTB Ühisliigas mängimist. Viimased kolm hooaega eestimaal pallinud serblane on tulevaks hooajaks lepingu sõlminud talle samuti väga tuttava klubiga, Minski Tsmokiga.

Korvpall24.ee võttis paljudele korvpallifännidele südamelähedaseks saanud Mirkoviciga ühendust, et uurida, kas teda näeb ka tuleval hooajal Eesti meisterklubi särki kandmas. “Mul oli Kaarliga (Kaarel Sibul, Kalev/Cramo mänedžer – toim.) juttu, aga olen otsustanud, et aeg on edasi liikuda ning tuleval aastal mind Kalevi särgis ei näe. Uueks hooajaks olen käed löönud Minski Tsmokiga.”

Kolmel korral Eesti meistriks tulnud tulnud tagamängija sõnul oli Minski kasuks otsustamine küllaltki lihtne, kuigi huvilisi oli veel. “Minsk on minujaoks tuttav koht ning tean, mis mind seal ees ootab. Olen seal mänginud varasemalt kolm aastat. Mul oli võimalus minna ka Belgiasse mängima ning üks pakkumine oli ka Aadria liigast, aga otsustasin Tsmoki kasuks.”

Küsimuse peale, et milline saab 36-aastase mängumehe roll tuleval hooajal olema, vastas ta naerdes: “Samasugune nagu Kalevis – visata, visata, visata ja kaaslastele palli jagada.”

Kahel korral finaalseeria väärtuslikeima mängija auhinna pälvinud Bulgaaria ja Serbia passi omav Mirkovic on Eestis mängitud aja üle tänulik: “Kolm aastat on päris pikk aeg, ma olen igati tänulik klubijuhtidele, treeneritele ja toetajatele, et mind on usaldatud. See on olnud mulle suur au ning puhas rõõm. Õnneks me kohtume veel.”

Kolm hooaega Kaleviga VTB Ühisliigas mänginud Mirkovic sai kirja 59 kohtumist. Lõppenud 2018/19 hooajal jäid tema keskmisteks näitajateks ligi 30 minutilise mänguaja juures 12,5 punkti ja 5,3 korvisöötu. Hooajal 2017/18 kogunes Mirkovici arvele pea 29 minutilise mänguaja juures 13,6 punkti ning 5,1 korvisöötu. Debüüthooajal Kalevi särgis jäi kogenud serblase kontosse seitsme ühisliiga kohtumisega 13 punkti ja 7,1 söötu.

Lisaks VTB Ühisliigale ning Valgevene meistrivõistlustele osaleb Minski Tsmoki ka FIBA Meistrite liigas, kus eelringis minnakse vastamisi soomlaste Kauhajoki Karhu nimelise võistkonnaga.

scroll to top