VIDEO | Audentese noormehed kerkisid ulmelise lõpuga Rahvaliiga võitjateks!

-Audentese SK/Tallinna Ülikool/TSK | Foto: Siim Semiskar

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni Regular formaadi finaalpäev kulmineerus I divisjoni esikohamänguga Audentese SK/Tallinna Ülikool/TSK vs A4 Haldus, mis kujunes tõeliseks trilleriks ja sai ulmelise lõpplahenduse. Mängu vaatama tulnud ca 100 pealtvaatajat said tõelise etenduse tunnistajateks, kus Audentese noored suutsid kaks korda mängu tagasi tulla ja lõpuks lahingust lisaajal ka 76:75 (19:16, 12:27, 20:15, 16:9, 9:8) võitjatena väljuda.

A4 Halduse kogenud pallurid hoidsid Raiko Orumaa eestvedamisel esimesel poolajal ohjad kindlalt enda käes, kui suurele vaheajale minnes juhiti 12 punktiga 43:31. A4 Haldus valitses täielikult lauas, seda nii kaitses kui ka rünnakul. Kolmanda veerandaja esimene pool kuulus täielikult aga noortele, kes suutsid tänu maa-ala kaitsele ning väga agressiivsele survele hakkama saada 16:3 spurdiga ning minna mängu juhtima 47:46.

A4 Haldus vastas sellele omakorda 8:0 spurdiga, minnes taas korraliku vahega juhtima. Veel 7 minutit enne mängu lõppu juhtis A4 Haldus 8 punktiga, kuid Audentese noored suutsid teist korda kaotusseisust välja rabeleda ning seisul 67:67 mäng lisaajale viia.

Lisaajal hoidis A4 Haldus kerget initsiatiivi ja läks Sean Stewart juuniori kahe tabava vabaviske toel 3,5 sekundit enne mängu lõppu juba kome punktiga juhtima, 75:72. Audentese peatreener Rauno Pehka kasutas oma viimast minutilist mõttepausi ja sai palli vastaste poole pealt mängu panna. Pall jõudis paari sööduga Rasmus Andre kätte, kes tabas sisuliselt lõpusireeniga kaheksalt meetrilt lauapõrkega koos veaga üliraske kolmese ja viigistas mänguseisu 75:75 peale. Noormees ei vääratanud ka vabaviskel ja viis oma meeskonna juhtima 76:75. Järelejäänud 0,4 sekundiga A4 Haldus enam viskele ei jõudnud ja juubeldused Audentese SK/Tallinna Ülikool/TSK fännisektoris võisid alata. Väärib mainimist, et Andre oli enne otsustavat viset kaugvisetel kõigil kolmel katsel eksinud.

Patrick Malm ning Georg Oliver Metsaorg olid värskete meistrite poolelt resultatiivsemad, visates mõlemad 15 punkti. Finaalpäeva MVP-iks valitud Rasmus Andre tõi oma meeskonnale 11 punkti ja Robert-Tiger Koit kogus 10 silma. Tõnis Uusküla oli 16 punkti ja 10 lauapalliga A4 Haldus meeskonna parim, Raiko Orumaa arvele kogunes 13 silma, lisaks korjas mees 13 lauapalli, Sean Stewart juuniori saagiks langes lisaks 10 punktile ka 16 lauapalli.

Lisaks meistritiitlile sai Audentese SK/Tallinna Ülikool/TSK õiguse esindada Põhja regiooni mai keskel Paides toimuval Optibet Rahvaliiga üleeestilisel final four turniiril.

Mängu protokoll SIIN.

I divisjoni pronksikohtumises lahinguks ei läinud, kui BC Torm alistas IBIS Tallinn/Hausersi 76:55 (16:15, 19:13, 21:12, 20:15).

Mängu väga bravuurikalt alustanud IBIS Tallinn/Hausers meeskond läks kiiresti 13:4 juhtima. Sellele vastas BC Torm kiire 12:0 spurdiga ja võitis esimese veerandi 16:15. Ülejäänud mängu jooksul olid punktid Hausersi meeskonnal väga visalt tulema, BC Torm aga läks suurepärase esituse teinud tagamehe Hannes Arge eestvedamisel oma teed.

Hannes Arge oli 14 punkti, 8 lauapalli ja 3 vaheltlõikega oma meeskonna parim (kasutegur 27), Silver Jurno oli 22 punktiga meeskonna resultatiivseim, Kristjan Kiudsoo ning Johannes Gutman kogusid kumbki 11 silma.

Kaotajate poolelt jõudis kahekohalise punktiskoorini vaid Karl-Ingemar Viilver (12 punkti), Rene Rooneem korjas 12 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu ning pani kaks kulpi, Ott Jõgi toetas omasid 9 punktiga.