Visalt võidelnud Kalev/Cramo kaotas Ühisliiga avamängus Peterburi Zeniidile

-Marcus Keene | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval tegi VTB Ühisliigas hooaja avalöögi BC Kalev/Cramo, kes sõitis külla Peterburi Zeniidile. Kümne mängumehega Cramo andis Zeniidile korraliku lahingu, ent viimastel minutitel kindlamalt tabanud kodumeeskond võttis 91:83 (21:23, 25:18, 18:22, 27:20) võidu.

Kohtumist rabedalt alustanud kalevlaste Ühisliiga hooaja avakorvi viskas Kregor Hermet, kelle kolmene viigistas mänguseisu (3:3). Lisaks Hermetile kuulusid algviisikusse Rauno Nurger, Marcus Keene, Gabe Bealer ja Martin Dorbek. Head rünnakuarsenali näitas Keene, kes tõi üheksa järjestikust punkti ning avaveerandil 6 kaugviset tabanud Cramo võitis esimese mänguperioodi 23:21.

Teisel veerandajal püsis võrdne heitlus seisuni 31:31, mil Zeniidi poolt läks kuumaks Austin Hollins. Poolajaks 18 punkti (kolmesed 6/7) visanud ameeriklane tabas kahe ja poole minuti jooksul 4 kaugviset ning viis kodumeeskonna 43:36 ette. Gabe Bealeri ja Devin Thomase korvidest jõudis Cramo 41:43-ni, ent Vladislav Trushkini viimaste sekundite kaugvise viis Peterburi meeskonna poolajaks viiepunktilisse eduseisu.

Kolmandal veerandajal eksperimenteeris Cramo peatreener Roberts Štelmahers lühikese koosseisuga, mängitades korraga 175-sentimeetrist Keene`i, Sten Sokku (184 cm) ja Janis Kaufmanist (186 cm). Zeniit üritas vastukaaluks leida korvi alt leedulasest keskmängijat Arturas Gudaitist, kuid kalevlaste taktika töötas paremini ning otsustavale mänguperioodile mindi Peterburi Zeniidi 73:71 juhtimisel.

Viimast kümmet minutit alustas teravamalt väljakuperemehed ning Cramo tegi esimese kahe minutiga neli meeskondlikku viga. Soku tabav kaugvise tõi 4 minutit enne lõpuvilet tabloole viigiseisu 75:75, kuid kohtumise lõpuminutid kuulusid kodumeeskonnale. Üha enam lauas domineerinud (39:23 / ründelaud 13:3) ja eemalt paremini tabanud (kolmesed 16/35) Zeniit tegi järgneva kolme ja poole minuti jooksul 14:2 vahespurdi ning rohkem kalevlasi ohtlikult lähedale ei lubanud.

Cramo resultatiivseimaks kerkis oodatult Marcus Keene, kes viskas hea tabavuse juures 24 punkti (visked 9/13) ning jagas 8 korvisöötu. Sümpaatse etteaste tegid ka Gabe Bealer (19 punkti, 6 lauapalli, 3 vaheltlõiget) ning keskmängija Devin Thomas (16 punkti, 5 lauapalli). Ainsa eestlasena kahekohalise punktisummani jõudnud Kregor Hermet lisas samuti 12 punkti. Käe said valgeks veel Tanel Kurbas (8), Sten Sokk (3), Janis Kaufmanis (3) ning Martin Dorbek (2).

Zeniidi eest hiilgas üleplatsimehena vaid kaugvisetest skoori teinud Austin Hollins 27 punktiga (kolmesed 9/13). Billy Baron ja Mateusz Ponitka tõid kumbki 13 silma. Alex Poythress (12 punkti, 9 lauapalli) oli lähedal kaksikduublile.

Järgmise mängu peab Cramo 05.oktoobril, kui minnakse võõrsil vastamisi Moskva oblasti Himkiga.