Võimsa lõpuspurdi teinud Tartu pani lauavõitluses paremuse selgelt maksma ja teenis Robin Kivi eestvedamisel magusa võidu

-Robin Kivi | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti pühapäeval ära üks mäng, milles Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas Pärnu Sadama meeskonda. Tasavägine avaveerand kuulus Pärnule ja ka poolajaks olid külalised seitsme punktiga peal. Kolmanda veerandaja lõppedes oli Tartu viigistanud ja seisult 69:71 tehti veel 17:4 spurt, mis oli kokkuvõttes pärnakatele liiast.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – Pärnu Sadam 88:80 (21:22, 19:25, 24:17, 24:16)

Visketabavuses jäi Pärnu 50% – 46% peale, aga lauavõitlus kuulus Tartule 40:25 (ründelaud 16:6). Korvisööte jagas rohkem Pärnu 23:16, vaheltlõikeid tegi enim Tartu 8:3. Pallikaotuseid kogunes kummalgi võistkonnal 13.

Robin Kivi viskas Tartu parimana 19 punkti ja võttis 5 lauapalli. William Rayman lisas 16 punkti ja sai kätte 8 lauapalli ning Channel Banks järgnes 15 punkti, 4 lauapalli ja 5 korvisööduga. Hendrik Eelmäe nimele jäi 14 punkti.

Edon Maxhuni tegi Pärnu poolelt kaksikduubli 21 punkti ja 11 korvisööduga. Robert Valge tõi 14 silma, võrdselt 11 punkti lisasid Lauris Blaus ja Mihkel Kirves.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 11. novembril, kui Pärnu Sadam võõrustab Rapla Avis Utilitase meeskonda.