fbpx
Close

22-aastane Eesti tsenter jätkab Itaalia esiliigasse kerkinud tiimis

Avatar
-Arnold Mitt | Foto: Rossella Virtus Civitanova Marche Facebook

Pikki aastaid Itaalias pallinud 22-aastane ja 207 cm pikkune eestlasest keskmängija Arnold Mitt jätkab uuel hooajal Itaalia tugevuselt teise liiga ehk Serie A2 tiimis Chieti Basket 1974.

Chieti Basket 1974 on klubi, kuhu Mitt siirdus tänavu talvel, vahetult enne koroonakriisi puhkemist. Siis mängis tiim veel Serie B tasemel ning nimeks oli Chieti Teate Basket. Suvel läbis klubi uuenduskuuri ning sai endale ka Miti ja Kaspar Treieri kunagise kodumeeskonna Montegranaro koha Serie A2 liigas.

Itaalia tippklubi Reggio Emilia noortesüsteemist välja kasvanud Mitil ongi paari aasta tagant ette näidata üks kohtumine Serie A2 liigas ning see tuli just Montegranaro särgis. Kahjuks pidi mitu ränka põlvevigastust läbi elanud Mitt vahepeal käima hoogu võtmas Itaalia madalamates liigades.

Mullu pallis ta enne Chieti meeskonda siirdumist Serie B-s Gilbertina Soresina tiimis, kus sai 21 kohtumisega kirja keskmiselt 17,2 minutit, 6,6 punkti, 4,1 lauapalli ja 0,8 blokki.

Chieti tiimis on hetkel puhta tsentrina nimekirjas veel 30-aastane ja 207 cm pikkune itaallane Davide Bozzetto. Kaks välismängija kohta on täidetud 28-aastase ja 198 cm pikkuse ameeriklasest tagamehe Pendarvis Williamsi ning 28-aastase ja 202 cm leedulasest ääremängija Paulius Sorokasega.

Lisaks Mitile on Itaalia mängijastaatusega pallureid veel ka Nigeeriast, Bosnia ja Hertsegoviinast ja Senegalist.

scroll to top
Inline
Inline