fbpx
Close

INTERVJUU | Ootamatult Bulgaariast Itaaliasse kolinud Karl Johan Lips: alguses oli šokk, aga õhtuks oli uus pakkumine laual

-Karl Johan Lips | Foto: Chieti Basket 1974 Facebook

Karl Johan Lips alustas tänavust hooaega Bulgaaria kõrgliigas, kus eestlane tõmbas selga Botevgradi Balkani klubi särgi. 27-aastane mängumees näitas seitsmekordse Bulgaaria meistri ridades nii kohalikus liigas kui ka FIBA Europe Cup’is häid etteasteid, kuid pärast peatreeneri vahetust temaga enam meeskonnas ei arvestatud. Seega pidi eestlane jaanuaris uue klubi otsima ning maandus Itaalia tugevuselt kolmandal liigatasemel Chieti meeskonnas, kus ta mängis seitse kohtumist ka kaks hooaega tagasi.

Korvpall24.ee portaal uuris 199 cm pikkuselt mängumehelt, mis ikkagi Balkani klubis juhtus ja kuidas tal õnnestus kiiresti välismaal uus mängupaik leida. Meeskonna põhitegijate hulka kuulunud Lips jõudis Bulgaaria kõrgliigas teha kaasa 14 kohtumises, kus sai keskmiselt 28 minutiga kirja 9,9 punkti, 5,3 lauapalli ja 2,4 korvisöötu. FIBA Europe Cup’is jäi kuues mängus eestlase arvele 31,5 minutiga keskmiselt 11,2 silma, 7,8 lauapalli ja 2,2 resultatiivset söötu. Chieti eest on esimeses neljas mängus Lips kirja saanud keskmiselt 37 minutit, 23 punkti, 9,3 lauapalli, 3,8 korvisöötu ja 1,5 vaheltlõiget.

Intervjuus rääkis Lips, miks ta enam järsku Balkani meeskonna plaanidesse ei mahtunud, kui ootamatult see mehe jaoks tuli ja milline nägi välja lepingu lõpetamine. Samuti tegime juttu sellest, kuidas suutis Lips nii kiirelt uue võistkonna leida, miks ta otsustas just Itaalia Serie B kasuks ja missugused variandid tal veel laual olid. Muuhulgas tegime juttu liiga tasemest, meeskonna eesmärkidest, eestlase enda rollist ja uue keskkonnaga kohanemisest. Lisaks peatusime ka Eesti rahvuskoondise teemal ja küsisime, kas ta on eesootavaks aknaks kutse saanud.

scroll to top