fbpx
Close

INTERVJUU | Bulgaarias võimsalt alustanud Karl Johan Lips Balkani eesmärkidest, üleolevatest leedukatest ja hobuselihast

-Karl Johan Lips | Foto: fiba.basketball

Kahel eelmisel hooajal Eesti-Läti liigas Viimsi särki kandnud ning klubi debüüthooajal ka hõbedale aidanud 27-aastane Karl Johan Lips pühkis suvel kodumaa tolmu jalgadelt ja siirdus Botevgradi Balkani meeskonda. Korvpall24.ee portaal uuris, mismoodi jõudis eestlane valitseva Bulgaaria meistri ridadesse ja kuidas on hooaja algus nii isiklikus kui ka klubi vaates seni kulgenud. 

Mullu Viimsit esindanud 200 cm pikkune Lips kogus Eesti-Läti liigas keskmiselt 32,5 minutiga 13,9 punkti, 7,2 lauapalli ja 3,8 korvisöötu. Hooajal 2021/22 pallis eestlane episoodiliselt ka Itaalia esiliiga klubi Chieti ridades ning tõi seitsmes kohtumises keskmiselt 24 minutiga 8 silma, 3,9 lauapalli ja 1,1 tulemuslikku söötu. Bulgaaria liigas on Botevgradi eest Lips nende ridade kirjutamise hetkel visanud nelja kohtumisega 25,5 minutiga 10,5 punkti, võtnud 5,5 lauapalli ja jaganud 2,3 resultatiivset söötu. Europe Cupi kahes mängus on eestlase arvele jäänud keskmiselt 37 minutiga 19 silma, 14,5 lauapalli ja 3,5 korvisöötu.

Intervjuus 27-aastase mängumehega saame teada, miks otsustas Lips käesoleval hooajal siirduda valitseva Bulgaaria meistri ridadesse ja millist eeltööd ta enne klubiga liitumist tegi. Samuti teeme juttu klubi ja eestlase heast hooaja algusest ning korvpalliaasta eesmärkidest. Muuhulgas selgub, kui suur oli Lipsu roll selles, et Balkanis mängivad kaks hiljutist meeskonnakaaslast, ja milline on Bulgaaria tase võrreldes Eesti-Läti liigaga. Lisaks räägime üldisest elust ja olust välismaal ning veidratest katsumustest kulinaaria vallas, millega eestlane on pidanud Bulgaarias silmitsi seisma.

scroll to top