fbpx
Close

INTERVJUU | Greeta Üprus Islandi hooaja võludest ja valudest, arusaamatustest Hispaania esiliigas ja uuest mängupaigast Portugalis

-Greeta Üprus (paremal) | Foto: Smore Photo

Kui tihti lähevad ambitsioonikad ning andekad korvpallurid juba teismeeas välisliigadesse, siis Greeta Üprus tegi selle julge sammu mõnevõrra hiljem, kuid on suutnud nüüd juba mitu hooaega piiri taga ennast realiseerida. Huvitava kokkusattumusena seni välismaal põhiliselt saartele mängima sattunud Eesti koondise kandidaat on viimastel hooaegadel käinud läbi Inglismaalt ja Islandilt ning tänaseks jõudnud Tenerife kaudu Portugali kõrgliigasse.

Mullu kujunes 177-sentimeetrisest ääremängijast Reykjaviki IR-i naiskonna üks liidreid, kui 27 mängu jooksul läksid statistikasse kirja 16,9 punkti, 8,1 lauapalli, 1,5 söötu ja 1,6 vaheltlõiget. Käesoleva hooaja kahe esimese kohtumise järel on Üpruse numbriteks Ferragudos 14,5 punkti (kolmesed 7/14), 4,5 lauapalli ja 2,5 korvisöötu.

Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus lahkab 29-aastane Üprus Islandi hooaega ja millisest ootamatust rollist ta end seal leidis. Saame ka teada, kuidas esmalt päikeselisena näiva Tenerife klubi lepingu üle kerkisid kiirelt tumedad pilved ning millise hinnangu annab ta Portugali jõudnuna sealsele liigale ja klubi eesmärkidele alanud hooajaks. Lõpetuseks vaagib Üprus ka põhjuseid, miks Eesti naiskorvpallurid ei leia endas motivatsiooni alaga tõsisemalt tegeleda ning millised ambitsioonid on tal enda karjääri osas eelolevatel hooaegadel.

scroll to top