fbpx
Close

INTERVJUU | Kodulinna naasnud Ronalds Zakis Viimsi tänavusest koosseisust, Tartu suvisest pakkumisest ja investeerimisest

-Ronalds Zakis | Foto: BK Ventspils

Viimsi endine leegionär, 36-aastane Ronalds Zakis on sellest hooajast tagasi Ventspilsi meeskonnas, kus on möödunud suurem osa tema karjäärist. Kogenud lätlane oli pärast võõrsil peetud mängu Viimsi vastu nõus Korvpall24.ee portaalile rääkima, miks ta Ventspilsi võistkonnaga liitus ja mida oodata käesolevast Eesti-Läti liiga hooajast. 

Esimest korda mängis lätlane Viimsis klubi debüüthooajal 2021/2022 ning toona jäi Zakise arvele keskmiselt 23 minutiga 14,9 punkti, 5,8 lauapalli ja 1,9 tulemuslikku söötu. Tänavu kevadel tõmbas mängumees taas Viimsi särgi selga, kui kahes kohtumises jäi tema arvele keskmiselt 16 silma, 1,5 lauapalli ja 3,5 korvisöötu. Sel hooajal on Zakis tagasi Ventspilsis, kus tema karjäär alguse sai ning esimeses kuues kohtumises on ta toonud 19,5 minutiga 9,3 punkti ja 3,2 lauapalli.

Uurisime viis korda Läti meistriks tulnud 207 cm pikkuselt keskmängijalt Ventspilsi ja Viimsi mängu järel, milliseid tundeid tekitas vana koduklubi vastu mängimine ning kes tema arvates võib klubi noorest koosseisust esile tõusta. Samuti selgub, miks otsustas lätlane naasta Ventspilsi ridadesse ja millised pakkumised tal veel laual olid. Muuhulgas räägib Zakis, missugused meeskonnad on tema hinnangul sel hooajal kõige raskemad vastased, millised on tema tugevused väljakul ja kuidas tal õnnestub 36-aastaselt endiselt võistkonnale kasulik olla.

scroll to top