Kullamäele ja Bilbaole ennustatakse eurosarjas kaasliidri vastu jalutuskäiku pargis

-Kristian Kullamäe | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

BC Kalev/Cramo kõrval on Eesti korvpallisõpradel põhjust hoida Europe Cupi turniiril silma peal ka teistel välismaa klubidel, kus on pallimas eestlased. Üks võistkond, kes samuti eurosarjas kõrgesse mängu soovib sekkuda on Hispaania meistriliigas palliv Kristian Kullamäe kodukubi Bilboa.

Kahe võiduga Europe Cupi hooaega alustanud eestlase leivaisa läheb kolmapäeval, 1. novembril kodusaalis vastamisi Šotimaa klubi Glasgow Caledonia Gladiatorsiga. Eurosarja avamängus alistas Kullamäe koduklubi tasavägises kohtumises võõrsil Janari Jõesaare tööandja Wloclaveki Anwili 83:79. Teises voorus sai Bilbao kodusaalis kindla võidu, kui Rumeenia klubist Sibiu saadi jagu 89:64.

Hispaania meistriliigas on Kullamäe ja Bilbao teeninud 52-aastase Jaume Ponsarnau juhendamisel neli võitu ja kolm kaotust.  Mullu õnnestus Bilboal meistriliigas teenida 14 võitu ja 20 kaotust, mis tõi meeskonnale 12. koha ehk play-off’ist jäädi seega kindlalt välja.

24-aastane Kullamäe on Hispaania meistriliigas toonud keskmiselt 18,5 minutiga 11,3 punkti, võtnud 2,3 lauapalli ja jaganud ühe resultatiivse söödu. Europe Cupis on eestlase arvele jäänud senises kahes kohtumises keskmiselt 20,5 minutiga 9,5 silma, kolma lauapalli ja kolm tulemuslikku söötu.

Kullamäe koduklubi resultatiivseim on hooaja algfaasis olnud Adam Smith, kes on Hispaania meistriliigas toonud 27 minutiga 15,6 punkti, hankinud 1,3 lauapalli ning jaganud kolm korvisöötu. Teda on toetanud Sacha Killeya-Jones, kes on 21 minutiga visanud 14 punkti, võtnud 5,2 lauapalli ja andnud 1,2 tulemuslikku söötu.

Glasgow Caledonia Gladiators on samuti alustanud eurosarja kahe järjestikuse võiduga. Avavoorus alistasid nad võõrsil kindlalt Rumeenia klubi Sibiu 80:68 ning teises kohtumises Jõesaare koduklubi 66:63.

Suurbritannia liigas on klubi parimad olnud käesoleval hooajal Ian DeBose ja Patrick Whelan. Debose arvele on jäänud 29 minutiga keskmiselt 14,9 silma, 3,4 lauapalli ja 4,9 tulemuslikku söötu. Whelan on toetanud teda 30,5 minuti jooksul 14,6 punkti, 3,1 lauapalli ja 2,6 resultatiivse sööduga.

Kohtumise eel on Optibeti koefitsendimeistrite hinnangul ülikindel soosik Kullamäe koduklubi. Nende ridade kirjutamise hetkel on Bilbao võidukoefitsent 1,06 ja Glasgow klubil 9,10.

Bilbao hooaeg jätkub Hispaania meistriliigas 4. novembril kohtumisega Zaragoza vastu ning eurosarjas jätkatakse mängudega 8. novembril, kui kodusaalis võetakse vastu Janari Jõesaar ja Wloclaceki Anwil.

Koefitsiendid: Optibet