Kristian Kullamäe ja Bilbao Basket jahivad võõrsil võitu haavatava Madridi Reali vastu

-Kristian Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeva õhtul läheb Kristian Kullamäe koduklubi Bilbao võõrsil Hispaania meistriliigas vastamisi liidrikohta hoidva Madridi Realiga. Eestlase leivaisa jahib võitu muidu suurepärast hooaega tegeva tippklubi vastu, kellel on aga seljataga kaotused nii Euroliiga kui Hispaania kõrgliiga viimastest voorudest.

Kullamäe koduklubi juhendab 52-aastane hispaanlane Jaume Ponsarnau, kes on võistkonna eesotsas teist hooaega. Eelmisel hooajal õnnestus Bilbaol Hispaania meistriliigas teenida 14 võitu ja 20 kaotust, mis tõi meeskonnale 12. koha ning play-off’ist jäi jäi eestlase tänavune koduklubi seega välja. Viimasena pääses kaheksa parema sekka Valencia, kes kogus 17 võitu ja 17 kaotust.

Käesoleval hooajal on meeskond teeninud 18. mänguvooru järel seitse võitu ja 11 kaotust ning selle saldoga hoitakse liigatabelis 13. kohta. Viimasel ehk kaheksandal play-off’i viival positsioonil on Tenerife, kellel on ette näidata 10 võitu ja üheksa kaotust.

Eelmisel hooajal mängis 24-aastane Kullamäe Panevezyse Lietkabelise eest nii Leedu meistriliigas kui Eurocupis ning sai olla üks võistkonna liidritest. Kohalikus liigas jäi eestlase arvele 25 minutiga 13,8 punkti, 3, lauapalli ja 3,7 tulemuslikku söötu. Eurosarjas sai Kullamäe kirja 25 minutiga 10,9 silma, 3,2 lauapalli ja 3,6 korvisöötu.

Tänavu on 194 cm pikkune Kullamäe teinud kaasa Bilbao kõigis põhiturniiri kohtumistes ning toonud neis keskmiselt 18 minutiga 8,6 punkti, võtnud 2,2 lauapalli ja jaganud 1,4 korvisöötu. Fiba Europe Cup’is on eestlase arvele jäänud 19 minutiga 10,9 silma, 2,9 lauapalli ja 2,7 resultatiivset söötu.

Bilbao parimad on sel hooajal olnud 31-aastane tagamängija Adam Smith ja 25-aastane keskmängija Sacha Killeya-Jones. Ameeriklase Smithi arvele on jäänud 25,5 minutiga keskmiselt 12 punkti, 1,8 lauapalli ja 2,8 tulemuslikku söötu. Teda on korvi all toetanud britt Killeya-Jones, kes on 22,5 minutiga visanud vastaste korvi keskmiselt 11,9 silma, hankinud 4,9 lauapalli ja andnud 1,1 korvisöötu.

Eestlase koduklubi pühapäevane vastane Madridi Real lõpetas eelmise hooaja Hispaania meistriliiga põhiturniiri 28 võidu ja kuue kaotusega, mis andis turniiritabelis kolmanda koha. Play-off’is tuli pealinna klubil leppida hõbemedalitega, sest finaalseerias jäädi mängudega 3:0 kindlalt alla Barcelonale. Kuid tiitliteta tippklubi ei jäänud, sest Euroliigas võideti meistritiitel ning pea kohale tõsteti ka Hispaania superkarikas.

Tänavu on Madridi Real näidanud häid etteasteid nii Hispaania kui Euroliigas. Koduses konkurentsis on mullu hõbedale tulnud meeskond võitnud 16 kohtumist ja kaotanud vaid kaks ning selle saldoga hoitakse liigas Malaga ees esikohta. Euroliigas on Madrid samuti turniiritabeli tipus 19 võidu ja kolme kaotusega. Seejuures Barcelona kui lähim rivaal on 15 võidu ja seitsme kaotusega teine.

Hispaania meistriliigas on meeskonna resultatiivseim olnud seni 24-aastane Džanan Musa, kes on keskmiselt 21 minutiga saanud kirja 13,8 punkti, 2,6 lauapalli ja 1,9 korvusöötu. 32-aastane argentiinlane Facundo Campazzo on lisanud 22 minutiga keskmiselt 12,6 silma, 1,9 lauapalli ja 5,6 tulemuslikku söötu. Häid etteasteid on näidanud ka 28-aastane Mario Hezonja, kelle arvele on jäänud keskmiselt 22,5 minutiga 12 punkti, 4,7 lauapalli ja 1,2 resultatiivset söötu.

Pühapäeva õhtuse kohtumise eel näevad Optibeti koefitsiendimeistrid, et mängu soosik on vaatamata mõõneperioodile siiski Madridi Real. Nende ridade kirjutamise hetkel on Hispaania liigaliidri ja kodumeeskonna võidukoefitsient 1,1 ja Bilbaol 9,24.

Kullamäe koduklubi Bilbao jätkab hooaega kolmapäeval, 24. jaanuaril, kui võõrsil minnakse Fiba Europe Cup’i kohtumises vastamisi Göttingeniga. Hispaania meistriliigas läheb eestlase leivaisa järgmisena võistlustulle 27. jaanuaril ja siis võetakse kodusaalis vastu 11. positsioonil oleva Zaragoza (8-10).

Koefitsiendid: Optibet