fbpx
Close

INTERVJUU | Teisest raskest põlvetraumast taastuv Hugo Toom vigastuse olemusest, oma tulevikust korvpallis ja sellest hooajast

-Hugo Toom | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

Novembri lõpus sai BC Kalev/Cramo ridadesse kuuluv Hugo Toom mängus Riia VEF-i vastu raske põlvevigastuse, mis pani punkti noore mängumehe tänavusele hooajale. Seejuures vigastas Toom sama jalga, millega ta mõned aastad tagasi Pärnu Sadamas pallides samasuguse trauma läbi elas. Vigastuseni häid etteasteid teinud 200 cm pikkune mängumees peab nüüd meeskonnale väljaku kõrvalt kaasa elama. Korvpall24.ee portaal uuris 21-aastaselt Toomilt, kuidas läheb vigastusest taastumine ning milliste tunnetega ta senisele hooajale tagasi vaatab. 

2022. aasta sügisel BC Kalev/Cramoga liitunud 200 cm pikkune Toom sai oma debüüthooajal Eesti-Läti liigas kirja keskmiselt 20,5 minutiga 10,1 punkti ja 3 lauapalli. Enne mullu novembri lõpus saadud rasket vigastust jõudis eestlane käia Eesti-Läti liigas väljakul üheksas kohtumises, kus keskmiselt jäi tema arvele 22,5 minutiga 9,2 silma, 3,3 lauapalli ja 1,4 korvisöötu. FIBA Europe Cupi alagrupis viskas Toom 26,5 minutiga keskmiselt 11,3 punkti ja hankis 5 lauapalli.

Saime intervjuus teada, kas tagantjärele mõeldes oleks eestlane saanud vigastust vältida ja mis seisus on tema jalg praegu, kui vigastusest ning operatsioonist on juba natuke aega möödas. Samuti uurisime, milline on sellise vigastuse puhul taastumisprotsess ja kuidas on see Toomil seni kulgenud. Lisaks sellele rääkisime 21-aastase mängumehega nii tema enda kui ka klubi etteastetest ning võrdlesime selle ja eelmise hooaja Kalev/Cramot. Muuhulgas puudutasime Toomi kehtivat lepingut ning tulevikuplaane.

scroll to top