fbpx
Close

INTERVJUU | Tänavu taas uuele tasemele kerkinud Kristen Kasemets teab, mis tagaks talle veel tohutu sammu arengus edasi

-Kristen Kasemets | Foto: Keila Coolbet Facebook

Möödunud hooaja toel tuule tiibadesse saanud ja üheks lootustandvamaks kohaliku liiga mängijaks kerkinud Kristen Kasemets on tänavu oma edulugu tublisti jätkamas ja Keila Coolbeti meeskonnas üha suuremat vastutust kandmas. Silmapaistvate soorituste ja enda hinnasildi paisutamise kõrvalt loodab 21-aastane Kasemets saada kontrolli alla ka senise karjääri peamiseks murekohaks olnud kõikuva stabiilsuse ning selle elemendi paranedes end lähitulevikus kõrgemasse mängu lülitada.

Juba poisikesest alates Keilaga seotud olnud ja korvpallitreeneri Peep Pahvi kasvandikuna on energilisest noormängijast sirgunud tõsiseltvõetav esindusmeeskonna rünnakuliider. Välja võidetud usaldus ja kiires tõusujoones minev arenguhüpe pole jäänud märkamata ka laiemal korvpalli-skeenel, mistõttu sooviski Korvpall24.ee portaal juba mitmendat hooaega kõrgliigas toimetavalt Kasemetsalt taas uurida, kuidas tal on õnnestunud oma korvpallialased unistused reaalsuseks muuta. Kui võrrelda eelmise hooajaga, siis on Kasemetsa keskmine punktisumma kerkinud 10,6 silma pealt 13,7 peale, lauapallid 4,5 pealt 5-le ning kõige suurema hüppe on teinud resultatiivsed söödud: 1,9 pealt 4,3 peale.

Uue aastanumbri alguses peetud vestluses tutvustas 191 cm pikkune tagamängija avameelselt ka profisportlaseks olemisega kaasnevaid väljakutseid, mis fännidel statistiliste näitajate ja mängu lõppskoori taustal tihtipeale hoomamatuks jäävad. Isiklike pingutuste kõrvalt sai Kasemetsaga vesteldud ka läinud suvel järelkasvukoondisesse kuulumisest, seal enesekindluse ammutamisest ja Keila satsi eest mängides uue individuaalse taseme saavutamisest. Üle ega ümber ei saanud ka Põhja-Euroopa korvpalliliigas punktirekordi püstitamisest ja tavapärasest suurema tähelepanu all olemisega toime tulemisest.

scroll to top