fbpx
Close

INTERVJUU | Iseenda kõige karmim kriitik Kristian Kullamäe: loodetavasti Bilbao Basketis mängimine ei jää minu karjääri laeks

-Kristian Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste rahvuskoondis alustas 2025. aasta Euroopa meistrivõistluste valikturniiri ning kohale tuli ka Kristian Kullamäe, kes on sel hooajal Hispaania kõrgliigas Bilbao eest mängides näidanud häid etteasteid. Korvpall24.ee portaal rääkis intervjuus 24-aastase tagamängijaga, kui rahule on ta jäänud oma tänavuse aastaga ning mis on nii tema kui ka klubi eesmärgid käesoleval hooajal.  

Eelmisel hooajal Leedu meistriliigas Panevežyse Lietkabelise ridades pallinud Kullamäe sai keskmiselt 25 minutiga kirja 13,8 punkti, 3 lauapalli ja 3,7 resultatiivset söötu. Pärast edukat hooaega siirdus eestlane taas Hispaaniasse, kus meistriliigas mängiva Bilbao eest on ta visanud keskmiselt 18 minutiga 9,1 silma, võtnud 2,2 lauapalli ja jaganud 1,6 korvisöötu. Koduklubiga on Kullamäe FIBA Europe Cup’is jõudnud ka veerandfinaali ning selles sarjas on Eesti koondise tagamängija suutnud 19,5 minutiga visata 9,8 punkti, võtta 3,6 lauapalli ja jagada 2,9 tulemuslikku söötu.

Intervjuus 194 cm pikkuse Kullamäega tuli juttu senisest hooajast, klubiga rahulolust ja tema rollist väljakul. Samuti rääkisime Hispaania meistriliigas läbilöömisest, tema isiklikest ja meeskonna eesmärkidest ning eestlase suurepärasest mängust, kus tema arvele jäi kõrgliiga kohtumises koguni 33 punkti. Lisaks saime teada, kas ta jälgib veel eelmise hooaja koduklubi Panevežyse tegemisi, milline on Bilbao erinevus võrreldes Burgosega, kus ta eelmisel Hispaania perioodil pallis, ja mis on eestlase tulevikuplaanid.

scroll to top