fbpx
Close

INTERVJUU | U20 koondise kandidaat Gregor Allik debüüthooajast Leedu ülikoolis, tulevikuplaanidest ja koondisekaaslastest

-Gregor Allik | Foto: Lietuvos Studentu Sporto Asociacija Facebook

Eelmisel aastal Audentese Spordigümnaasiumi lõpetanud 20-aastane Gregor Allik otsustas ühildada korvpalluritee ja õpinguid ning jätkata karjääri Leedus. Nüüd on eestlasel selja taga esimene õppeaasta ja hooaeg Kaunases Vytautas Magnus Universitys. Korvpall24.ee portaal uuris Eesti U20 koondise kandidaadilt, kuidas tal lõppenud hooaeg läks ning mismoodi on tal sujunud õpingute ja korvpalli ühildamine Leedu korvpallipealinnas. 

Eelmisel hooajal sai 190 cm pikkune mängumees rohkelt mänguaega meeste esiliigas, kus Audentese ridades jäi tema arvele keskmiselt 29 minutiga 15,1 punkti, 3,8 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu. Leedus sai eestlane mängupraktikat tugevuselt kolmandas liigas, kus ta viskas 11,5 minutiga 4,9 silma, hankis ühe lauapalli ja andis 1,2 korvisöötu.

Intervjuus Allikuga saime teada, milline oli möödunud hooajal korvpalli ja õpingute tasakaal ning mida eestlane Kaunase ülikoolis õpib. Samuti tuli juttu sellest, mis liigas ta korvpalli mängib ning kuidas hooaeg sujus nii meeskonna kui ka eestlase isiklikust vaatest. Lisaks uurisime liiga taseme, Kaunases elamise ja korvpallikohtuniku ameti kohta ning muidugi vestlesime ka Eesti U20 koondise teemadel.

scroll to top