Henri Veesaar vedas Eesti U16 koondise lisaajal võidule Läti üle

-Henri Veesaar | Foto: Siim Semiskar

Audentese Spordikeskuses peetaval Balti mere maade karikaturniiril (BSBC) avas Eesti kuni 16-aastaste poiste koondis viimasel mängupäeval võiduarve, alistades lisaajal 73:67 (22:12, 14:15, 13:20, 12:14, 12:6) Läti.

Eesti haaras kohtumise alguses ohjad kiirelt enda kätte, minnes juhtima 11:2 ja 18:7. Teine veerand kulges juba tasavägisemalt ja poolajapausile mindi 36:27 eduseisul. Teise poolaja alguses tabas eestlasi mõõn ning Läti jõudis 34 sekundit enne kolmanda veerandi lõppu viigini (47:47).

Neljas veerandaeg möödus pingelises heitluses. Paar minutit enne normaalaja lõppu oli Eesti veel ees 61:54, kuid Läti lõpetas veerandi 7:0 spurdiga ja viis kohtumise lisaajale. Kodupubliku rõõmuks suutis Eesti Henri Veesaare vedamisel mängu siiski enda kasuks kallutada.

Eesti resultatiivseimaks kerkis Gregor Allik, kes viskas üleplatsimehena 19 punkti ja võttis 5 lauapalli. Kahekohalise punktisummani jõudis võitjate poolelt ka Henri Veesaar, kelle arvele kogunes 18 punkti ja 9 lauapalli. Karl Gustav Jurtšenko lisas 8 ning Kaspar Kuusmaa ja Maximus Solman said mõlemad kirja 7 punkti.

Lõunanaabrite resultatiivseim oli Markuss Lastinš 15 punktiga.

Kris Killingu hoolealused kogusid BSBC turniiril ühe võidu ja kaks kaotust, mis andis kolmanda koha.