fbpx
Close

INTERVJUU | Kaspar Kuusmaa sisekonkurentsist Viimsi tiimis: mina olen nahaalsem, Vaaks on parem viskaja

-Kaspar Kuusmaa | Foto: Martti Vaidla

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa meeskonnas peamiselt pingil istunud Eesti noortekoondislane Kaspar Kuusmaa (20-aastane, 183 cm) on leidnud koha omasuguste seas. Viimsi korvpallimeeskond on sellel hooajal just õige koht noortele palluritele, kes on vihased ja soovivad ennast tõestada. Klubivahetusega on üles läinud ka Kuusmaa statistika. Kui Tartu eest sai mees keskmiselt platsile neljaks minutiks ning tõi 2,8 punkti mängus, siis Viimsi eest on ta seni saanud keskmiselt mänguaega 25,5 minutit ning toonud 7,3 punkti, andnud 3,8 korvisöötu, võtnud 3 lauapalli ja teinud peaaegu ühe vaheltlõike mängus.

Viimsi meeskonna keskmine vanus jääbki sinna Kuusmaa kanti. Kõige vanemad on tiimi “vanameistrid”, 24-aastane Oliver Suurorg ja 25-aastane värske täiendus Tydus John Verhoeven, ning noorimad 18-aastased Karl Teppo, Gerrit Lehe, Illia Lishchyna ja Stefan Vaaks.

Viie võidu ja 19 kaotusega on Viimsi Eesti-Läti liiga tabelis praegu 13. kohal ning selja taha on jäetud kolm meeskonda. Koos Kuusmaa ning ameeriklase Verhoeveni (206 cm) lisandumisega suudetakse hea õnnestumise korral veel nii mõnigi üllatus pakkuda, Kuusmaa igatahes on selles kindel. Korvpall24.ee portaal rääkis palluriga pärast Prometeyga mängu. Kuusmaa ei teinud saladust, miks ta klubi vahetas. Ühtlasi rääkis meistriliiga tasemega kohanemisest, kaitsemängu nüanssidest, tiimikaaslastest Suurorust ja Vaaksist, eluolust Viimsis ja paljust muust.

scroll to top