fbpx
Close

INTERVJUU | Läti Ülikooli liider Norberts Strautinš Läti korvpallist, Eesti-Läti liigast ja top 3 eestlasest tagamängijast

-Norberts Strautinš | Foto: www.estlatbl.com

Eesti-Läti liigas on sel aastal suure sammu edasi teinud 23-aastane Norberts Strautinš. Läti Ülikooli ridades palliv lätlane on meeskonnaga turniiritabelis kolme võidu ja 19 kaotusega küll viimasel kohal, kuid individuaalselt on mees näidanud häid etteasteid. Korvpall24.ee portaal rääkis tagamängijaga tema korvpalluri teekonnast, rollist Läti Ülikoolis ja mängimisest Eesti-Läti liigas.

Neljandat järjestikust hooaega Läti Ülikooli meeskonda kuuluv Strautinš on iga aastaga tõusnud meeskonnas olulisemasse rolli. Tänavu on 189 cm pikkuse tagamängija arvele jäänud keskmiselt 26,5 minutiga 11,7 punkti, 4 lauapalli, 3,6 korvisöötu ja 1,1 vaheltlõiget. Nende numbritega on 23-aastane lätlane selgelt klubi resultatiivseim ja ka üks efektiivseim mängija.

Intervjuus Strautinšiga saime teada, kuidas sai alguse tema korvpallurikarjäär, millised on tema tugevad küljed ja mismoodi on ta suutnud sel hooajal kindlalt rotatsiooni ning põhitegijate sekka murda. Samuti rääkisime lätlasega meeskonnast, klubi positsioonist turniiritabelis ja Eesti-Läti liigast. Muuhulgas tegime juttu Eesti mängijatest, keda on raske kaitses pidurdada või rünnakul üle mängida. Lisaks saime teada, millised on mehe tulevikuplaanid ning kuivõrd motiveeriv oli ühe lätlasest korvpalluri jaoks meestekoondise edu sügisel toimunud maailmameistrivõistlustel.

scroll to top