Tallinna Kalev/TLÜ võttis Buchanani ja Lipsu juhtimisel vajaliku võidu, Rapla ei suutnud eduseisu lõpuni hoida

-Michael Kyre Buchanan | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus laupäeval kaks kohtumist. Tallinna Kalev/TLÜ oli tasavägises mängus parem Latvijas Universitate’ist ja avapoolaja võitnud Rapla Avis Utilitas jäi võõrsil lõpuks kindlalt alla BK Ventspilsile.

Tallinna Kalev/TLÜ – Latvijas Universitate 94:74 (28:27, 17:10, 27:21, 22:16)

Tasavägiselt alanud mängu avaveerandi võitis Kalev/TLÜ 28:27. Ronald McGhee ja Karl-Johan Lipsu punktidest õnnestus teise veerandaja keskpaigaks haarata 38:29 eduseis ning paaril korral pääseti ka kümne punktiga juhtima. Poolaeg lõppes võõrustajate 45:37 juhtimisel ning nelja järgneva minutiga tegi Kalev/TLÜ veel 15:0 spurdi. Külaliste 8:0 spurdiga vähenes nende kaotusseis küll 53:66 peale, aga vajalikel hetkedel tõid korve Mareks Jurevicus, Michael Kyre Buchanan ja Mario Paiste. Läti Ülikool suutis ikkagi põnevuse tagasi tuua, kui neljanda veerandaja esimese kahe minutiga tehti 7:2 ja nii oli vahe vaid üheksapunktiline. McGhee ja Paiste vastasid kahe peale seitsme punktiga ning Buchanan ja Jurevicus suurendasid järk-järgult edumaad, mis andis kokkuvõttes 20-punktilise võidu.

Visketabavuses jäi Kalev/TLÜ 53% – 33% peale. Lauavõitlus kuulus neile 47:33 (ründelaud 11:8 Läti Ülikoolile) ja korvisööte anti rohkem 27:17. Pallikaotuseid tegi Läti Ülikool 6, Kalev/TLÜ 11.

Michael Kyre Buchanan tegi võimsa kaksikduubli 26 punkti ja 18 lauapalliga ning andis veel ka 5 korvisöötu. Karl-Johan Lips lisas 24 punkti, 5 lauapalli ja 5 korvisöötu. Mareks Jurevicus järgnes 17 punktiga, Mario Paiste kogus 13 ja Ronald McGhee 10 silma.

Renars Birkans tõi Läti Ülikooli eest 18 punkti ja 4 lauapalli. Adrians Snipke lisas 11 silma ning Edvards Reinis Mezulis 9 punkti ja 8 lauapalli.

“Kolme nädala pikkune mängupaus pole meile tulnud kõige rohkem kasuks. Lisaks on juures uued mehed (viskav tagamängija Juwan Johnson ja ääremängija Michael Middlebrooks, kes mõlemad jäid Läti Ülikooli vastu nulli peale – toim.), kellest pole siiani sotti saanud. Tükk tegu on leida selline üks korralik viisik. Midagi kergelt ei tule. Meil on see hooaeg üle kivide ja kändude algusest peale läinud ja nüüd on selg vastu seina. Tahaks näha, et kõik mängijad saaksid sellest aru. Kui tahame midagi sellel aastal saavutada, siis peame muutuma meeskondlikumaks. Uutel meestel läheb kauem aega sisseelamiseks kui tahaks näha, aga ütleme nii, et täna ei paistnud neist kumbki positiivse poole pealt silma. Kui Mike (Michael Kyre Buchanan – toim.) ei domineeriks ka selliste vastaste vastu, siis oleks meil probleemid. Praegu hingame TalTechile kuklasse, üks võit puudu. Saab näha, lõdvaks lasta ei saa, aga paar võitu on vaja veel ära võtta,” rääkis Tallinna Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp Inspira vahendusel antud intervjuus.

BK Ventspils – Rapla Avis Utilitas 96:74 (26:20, 19:30, 28:11, 23:13)

Avaveerand kulges suuremas osas võrdselt, kuigi viimase 1.10 jooksul 8:3 spurdi teinud Ventspils haaras 26:20 eduseisu. Klavs Cavarsi lähiviskest pääses Ventspils ka 31:21 ette, kuid seejärel oli initsiatiiv läinud Rapla kätte. Esmalt tehti 10:0 spurt ja mitu kaugviset tabanud Rait-Riivo Laane viis omad 40:37 juhtima. Kodumeeskond püsis mängus ja suutis seisu 45:45 viigistada, aga Laane tabas taas kaugelt ja Indrek Kajupank sai lähiviskest korvi kirja, mis andis Raplale poolajaks 50:45 eduseisu. Järgmise nelja ja poole minutiga jõudis Ventspils viigini ning kolmanda veerandaja 28:11 paremus andis nelja otsustavaks neljandikuks 73:61 eduseisu. 5.45 enne lõppu oli vahe 19-punktiline ning Läti klubi võttis lõpuks 22 punkti suuruse võidu.

Visketabavuses jäi Ventspils 50% – 42% peale. Lauavõitluse võitis Ventspils 43:30 (ründelaud 11:7) ja korvisööte anti rohkem 24:20. Pallikaotuseid tegi Rapla 7, Ventspils 8.

Mariš Gulbis viskas Ventspilsi parimana 17 punkti. Klavs Cavars tegi kaksikduubli 16 punkti ja 10 lauapalliga, Ronald Zakis lisas 13 silma ja 5 lauapalli ja Timothy Neocartes Shorts II sai kirja 11 punkti, 7 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Rait-Riivo Laane oli Rapla resultatiivseim 18 punkti ja 7 korvisööduga. Indrek Kajupank tõi 17 punkti ning Montae Glenn lisas 12 silma ja 8 lauapalli.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub teisipäeval, 3. märtsil, kui vastamisi on turniiritabeli esimene BK Ogre ja nende lähim konkurent VEF Riga.