Kolme põhimeheta Kalev/Cramos kerkisid Unicsi vastu esile vahetusmehed

-Sander Raieste ja Martin Paasoja | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond kohtus laupäeval VTB Ühisliigas võõrsil Kaasani Uncsiga ning kolmandast järjestikusest kaotusest pääsu polnud, kui vastasele jäädi alla skooriga 76:87 (18:28, 16:26, 15:17, 27:16).

Mäng algas tasavägiselt ning viie ja poole minuti möödudes oli seis 13:13. Seejärel tegi Unics 7:0 spurdi ja avaveerand võideti 28:18. Teise veerandaja alustuseks tegid kalevlased omakorda 9:0 spurdi, aga seisult 36:32 vastas kodumeeskond 13:0 ning poolajaks oli vahe 20 punkti suurune. Täielikku põnevust Kalev/Cramo enam tagasi tuua ei suutnudki – neljas veerandaeg algas Unicsi 71:49 juhtimisel ja vaatamata viimaste minutite tugevale spurdile tuli vastu võtta 11-punktiline kaotus.

Unicsi resultatiivseimatena tõid koguni kolm meest 18 punkti: Errick McCollum, Raymar Morgan ja Jamar Smith, kellest viimane võttis veel ka 4 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. Tunamullu Euroliigas Milano Olimpia meeskonda esindanud Jordan Theodore kogus 11 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 7 korvisöötu.

Koondisemängude järel vastavalt põlve ja kannakõõlusesse valuvaigistavad süstid saanud Janari Jõesaar ja Kristjan Kitsing sarnaselt kolmapäevasele Eesti-Läti liiga kohtumisele Rakvere Tarva vastu ka täna kaasa ei teinud. Aigars Škelele teeb muret põlv ning tema oli küll mänguvormis, aga platsil ei käinud. Meeskonna parimana viskas Kyle Vinales 21 punkti, võttis 3 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Sander Raieste ja Sacha Killeya-Jones lisasid võrdselt 12 punkti ja 8 lauapalli. Martin Dorbek järgnes 8 punkti ja 6 lauapalliga ning samuti 8 punkti tõi Martin Paasoja, kellel jäi seejuures +/- näitaja võistkonnas ainsana positiivseks, üheksa peale.

Turniiritabelis asub Kalev/Cramo seitsme võidu ja 11 kaotusega kümnendal kohal. Unics (11-6) on neljas. Järgmise mängu peab Kalev/Cramo VTB Ühisliigas 8. märtsil, kui võõrsil on nende vastaseks Astana.