fbpx
Close

INTERVJUU | Kristo Mangelsoo: korvpalliringkondadest polegi seni keegi küsinud, miks ma ära lõpetasin

-Kristo Mangelsoo | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallis on üsna levinud see mantra, et me oleme väike riik ja peame kõik oma talendid üles leidma ning proovima neid iga hinnaga ka spordi juures hoida. Loomulikult see alati ei õnnestu ning aeg-ajalt tuleb olukordi, kus mõni pealtnäha väga andekas mängija kukub lihtsalt n-ö süsteemist välja. Üheks märgiliseks selliseks näiteks on 205 cm pikkune Kristo Mangelsoo, kes vanuse järgi võiks praegusel hetkel nautida oma korvpallurikarjääri tippaastaid, aga reaalsuses tegi korvpalliga lõpparve juba rohkem kui kaheksa aastat tagasi.

Praegu alles 29-aastane Mangelsoo alustas korvpalliga Viljandis ning kerkis juba noorteklassides väga silmapaistvaks mängumeheks ning kümme aastat tagasi ehk 2012. aasta sügisel tegi mees oma debüüdi meie pikaaegses esiklubis BC Kalev/Cramos. Kuigi väheste mänguminutite juures näitas Mangelsoo väga pehmet ja täpset kolmesekätt, piirdus tema kõrgliigakarjäär vaid kahe hooajaga ning tema pildilt kadumine pani paljusid korvpallisõpru kukalt kratsima, et mis nüüd juhtus.

Korvpall24 portaal võttis Mangelsooga ühendust, et teha mehega intervjuu ning uurida, mis seal kümmekond aastat tagasi täpsemalt juhtus ning miks ta nii vara tossud varna riputas. Jõuame Mangelsooga jutustades lõpuks arusaamani, et vähemalt tol ajal ei tehtud kindlasti selles osas maksimumi, et noormängijaid rasketest hetkedest üle aidata ning neid korvpalli juures hoida. Huvitaval kombel pole tema käest korvpalliringkondadest keegi varem otseselt küsinudki, et miks ta karjääri nii vara ära lõpetas. Aga nüüd räägib Mangelsoo siis asjad selgeks.

scroll to top