Baskonia võtab kodusaalis vastu täiesti mudamülkasse kukkunud Itaalia hiiu

-Sander Raieste | Foto: Baskonia Twitter

Euroliigas pallivate eestlaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia (5-5) võtab neljapäeval kodusaalis vastu liigatabeli tagumises otsas paikneva ning kuus järjestikust kohtumist kaotanud Milano (3-7).

Itaalia tippklubi peatreener on kogenud 63-aastane Ettore Messina, kellel on ette näidata neli Euroliiga tiitlit (viimati 2008 Moskva CSKA-ga) ja aastatepikkune treeneritöö kogemus NBA klubides Los Angeles Lakers ja San Antonio Spurs. Milano eesotsas on Messina alates 2019. aastast ning kui tema esimene hooaeg klubi eesotsas jäi Covid-19 tõttu Euroliigas lõpuni mängimata, siis järgmisel aastal tüüris itaallane võistkonna nelja parema sekka. Poolfinaalis jäädi küll napilt alla Barcelonale, aga pronksimängus alistati Moskva CSKA.

Mullu lõpetas Milano (19-9) Euroliiga põhiturniiri kolmandana, aga veerandfinaalis mindi kokku valitseva meistri Istanbuli Anadolu Efesiga ning selles seerias pidi Itaalia tippklubi tunnistama Türgi meeskonna 3-1 paremust. Käimasolevat hooaega alustas Milano hästi, kui esimesest neljast kohtumisest võideti kolm. Pärast head algust on Itaalia võistkonna rünnak kokku kuivanud. Kaotatud on kuus kohtumist järjest ja liigatabelis ollakse viimased ehk 18. kohal. Legendaarne Messino on avalikult juba ka vihjanud, et võib-olla tuleks klubi juhtkonnal mõelda treenerivahetuse peale.

Nagu Milanol muresid veel vähe oleks, siis eelmisel nädalal sai mängus Istanbuli Fenerbahce vastu vigastada 29-aastane mängujuht Kevin Pangos, kes on eemal vähemalt kuus nädalat. 185 cm pikkune Pangos oli seni kuulunud kõigis mängudes algviisikusse ning toonud 27 minutiga keskmiselt 9,7 punkti, hankinud 2,1 lauapalli ja jaganud 3,4 tulemuslikku söötu. Pangose kõrval on viimastes kohtumistes Milano särgis esile kerkinud kanadalane Naz Mitrou-Long, kes teinud kaasa viimases viies mängus ning visanud keskmiselt 20,5 minutiga 14,2 silma, hankinud 2,4 lauapalli ja jaganud 2,8 resultatiivset söötu.

Korvi all ootavad Kotsarit ees Barcelonast Milanosse siirdunud 31-aastane Brandon Davies, 36-aastane vanameister ja neljakordne Euroliiga meister Kyle Hines ning meeskonna kapten, 31-aastane itaallane Nicolo Melli. Kaunase Žalgirise särgis end Euroliiga tippmeeste sekka mänginud Davies pole suutnud Milanos oma kohta veel leida ning seni on tema arvele jäänud 17 minutiga keskmiselt 8,9 silma ja 2,6 lauapalli. 198 cm pikkune Hines on saanud 20 minutiga kirja keskmiselt 5,1 punkti, 3,7 lauapalli ja 1,3 resultatiivset söötu. Kapten Melli on seni olnud kindel algviisiku mees ja visanud keskmiselt 26,5 minutiga 8,8 silma, hankinud 5,1 lauapalli, jaganud tulemusliku söödu ja teinud 1,2 vaheltlõiget.

Kui eelmisel Euroliiga hooajal kaotas Milano põhiturniiri kolmandana vaid üheksa kohtumist, siis alanud hooajal on juba 10 mängu järel kirjas seitse kaotust. Baskonia jäi mullu esimesena kaheksa hulgast välja, aga sel hooajal ollakse viie võidu ja viie kaotusega kaheksandal kohal ehk viimasel play-offi viival positsioonil. Hispaania meistriliigas on Baskona (6-3) hetkel kuuendal positsioonil. Milano (7-1) on vaatamata ebaedule Euroliigas koduliigas täiseduga jätkava Bologna Virtuse järel teisel kohal.

Eestlaste leivaisa on kodusaalis võitnud senisest viiest mängust neli. Milano seevastu on ainus klubi Euroliigas, kes pole suutnud kodusaalis veel võiduarvet avada, kuid võõrsil on võidetud viiest kohtumisest kolm. Optibeti koefitsiendimeistrid näevad reedese mängu eel, et kohtumise favoriit on kodupubliku ees palliv Baskonia. Nende ridade kirjutamise hetkel on Baskonia võidukoefitsient 1,43 ja Milanol 2,95.

Koefitsiendid: Optibet