SAKU I LIIGA | Saage flirtis kolmikduubliga, Rae Koss ja Paide olid lähedal liidrite hammustamisele

-Kristo Saage | Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga on jõudnud kalendriga märkamatult detsembrisse ning selja taha on jäänud üheksa mänguvooru. Kolmest liidermeeskonnast pidid Tartu Ülikool/Estiko ja Tamsalu Los Toros/TalTech viimati tõsiselt vaeva nägema, et vajalik võidupunkt kätte saada. Kadrina Karude võidu tegi lihtsamaks Kristo Saage mitmekülgselt võimas etteaste.

Eelmisel nädalal Tere Kadrina Karudelt suure kaotuse saanud KK Viimsi II (4-5) vormistas kodus võimsa 98:58 (26:10, 15:18, 36:14, 21:16) võidu Reinar Halliku Korvpallikool/Vinni-Pajusti Gümnaasiumi (3-6) üle. Poolajal 13-punktilise edu sisse mänginud viimsikad spurtisid kolmanda veerandaja esimese nelja minutiga 18:4 ning kohtumise saatus oli sellega otsustatud. Kuuendat järjestikust kaotust tunnistanud külalised tabasid väljakult 32%-lise täpsusega ning tegid 26 pallikaotust. Kodumeeskond tabas suurepäraselt kaugviskeid (14/30), kirjutab Basket.ee.

Viimsi resultatiivseimaks kerkis Jorgen Rikberg 19 punktiga. Kaugvisetest skoori teinud Kevin Sünd lisas 18 silma (kolmesed 6/12) ja 4 vaheltlõiget. Kaur Erik Suurorg kogus 16 punkti (kolmesed 4/5) ning Ron Laanemaa arvele jäi 10 punkti ja 9 söötu. Vastastelt 10 viga välja meelitanud Norman Rüütsalu viskas külaliste parimana 24 punkti. Robin Kägo lisas 10 silma, 6 lauapalli ja 4 vaheltlõiget. Ukraina passiga Nikita Avdusenko kontosse jäi 8 punkti.

Reedel peetud viiest mängust vormistas avavõidu TSA Kalev (4-5), kui võõrsil alistati 73:62 (26:15, 19:16, 14:13, 14:18) eelmisel nädalal esimest korda võidurõõmu maitsnud SK Nord/Cramo (1-8). Kalevlased teenisid rohkem vabaviskeid (23:10) ning leidsid rünnakul rohkem loogilisi lahendusi (korvisöödud 23:14). Cramole jäävad kripeldama 22 pallikaotust.

Võitjate ridades viskasid Daniil Sereda ja Henri-Sten Vainola võrdselt 16 punkti, viimane lisas ka 10 lauapalli ja 6 söötu. Roomet Käämer kogus 14 silma ning Ilja Stankevits 12 punkti ja 3 blokki. Cramo resultatiivseim Sander Järve viskas 15 silma. Johannes Ränd tõi 12 punkti (kolmesed 4/7) ning Jarmo Lempe 10 punkti. Herman Tamme arvele jäi 9 silma, 7 söötu ja 3 vaheltlõiget.

Võõrsil triumfeeris ka Audentese Spordigümnaasium (3-6), olles 81:76 (17:18, 24:14, 22:19, 18:25) üle Kuremaa SK (3-6) meeskonnast. Tasavägises mängus jääb Kuremaa miinuspoolele kehv vabavisketabavus (6/15), Audentese võidule andsid tubli panuse 11 tabatud kolmest.

Üleplatsimehe tiitel läks Audentese särgis 23 punkti visanud Espen Mägile. Jarko Kõrvel lisas 15 silma, 6 lauapalli ja 6 söötu. Hiljuti Leedus Žalgirise juures testimisel käinud Gregor Allik kogus 12 punkti ja 7 söötu. Kaksikduubli kirja saanud Simm-Marten Saadi arvele jäi 11 punkti ja 13 lauapalli. Gregor Vendla toetas vahetusest sekkudes meeskonda 10 punktiga. Kuremaa tulemuslikeim Markus Heinakroon tõi 18 punkti. Kent-Kaarel Vene panustas 16 silma ja 8 lauapalli. Breit Pross viskas 12 punkti ning Märt Tralla kontosse kogunes 7 punkti ja 8 söötu.

Liigatabeli kolmas Tartu Ülikool/Estiko (8-1) pidi koduväljakul tõsiselt vaeva nägema, et tõrjuda Paide Viking Window (3-6) võiduavaldusi. Lõpuminutil kindlustas Estikole raske 90:86 (25:19, 22:21, 22:20, 21:26) võidu Rando Roosi kaks vabaviset kolm sekundit enne lõpuvilet. Üldiselt väga võrdsete numbritega mängus oli Tartu pisut efektiivsem kahepunktivisetel (68% vs 57%) ning vabavisetel (81% vs 67%).

Estiko särgis kogusid võrdselt 17 punkti Rando Roos, Oliver Pere kui ka novembrikuu esiliiga parimaks mängumeheks valitud Patrik Peemot. Erki Urvik lisas 11 silma ja 8 lauapalli ning Kaspar Kuusmaa 10 silma ja 5 söötu. Paidet ei päästnud ka Gaspar Bibikovi 22 punkti. Kristen Meister kogus 19 silma, 6 lauapalli ja 5 söötu. Jaagup Toome arvele jäi 15 silma.

Kaotusele oli lähedal ka tabeli teine Tamsalu Los Toros/TalTech (8-1), kes suutis viimase kaheksa minutiga tulla välja 10-punktilisest kaotusseisust ning numbritega 65:60 (18:16, 11:21, 19:17, 17:6) alistada Rae Koss/Hansaviimistluse (5-4). Karl-Kristjan Vaabi korv viis kodumeeskonna 7.52 enne lõpuvilet 58:48 juhtima, ent Tamsalu vastas järgmise kuue minuti jooksul 15:0 spurdiga ning enam initsiatiivi käest ei andnud. Rae Kossu mängijad ei suutnud kuidagi eemalt tabada (6/37), kuid võitlesid hästi ründelauas (19) ning noppisid 13 vaheltlõiget. Tamsalu tegi 21 pallikaotust, ent teenis vabaviskejoonelt vastasest 10 punkti enam.

Tamsalu suurimaks korvikütiks kerkis Janar Aniste 13 punkti ja 9 sööduga. Joosep Heinla lisas 12 ning Martin Otto Parve 10 silma. Visetega hädas olnud Jaan Erik Lepp kogus 8 punkti (visked väljakult 2/12), 7 lauapalli ja 5 söötu. Rae Kossu ridades viskas Karl-Kristjan Vaab 17 punkti (visked 7/23). Rannar Raap ja Ken Karja tõid võrdselt 11 silma ning Jalmar Joosep Saar 10 punkti ja 7 lauapalli. Ron Pehka kogus 8 punkti kõrvale 6 vaheltlõiget.

Pärast üheksat mänguvooru jätkab endiselt täiseduga Tere Kadrina Karud (9-0), kes reedeses viimases mängus noppis võõrsil 77:57 (22:9, 19:21, 16:18, 20:9) võidu Eesti Maaülikool/Skarconi (3-6) üle. Karud panid jõuvahekorra maksma esimese ja viimase veerandajaga, mis võideti tulemusega 42:18. Võidule aitasid kaasa ka 13 kaugviset ning 30 teenitud vabaviset.

Võimsa etteaste pakkus kaheksa kaugviset tabanud ning kolmikduublile väga lähedale jõudnud Kristo Saage, kogudes 30 punkti, 10 lauapalli ja 9 korvisöötu, mis andis vooru parima efektiivusnäitaja (45). Tõnis Peil lisas 13 silma, 9 lauapalli ja 5 söötu ning Allan Ehte arvele jäi 11 punkti. Maaülikooli särgis jõudsid kahekohalise punktisummani Tom Kaldre (19, 6 söötu) ning Joonas Anton Jürgenstein (13).