SAKU I LIIGA | Reinar Halliku KK jätkab kolme lisaajaga trilleri järel täiseduga, Viimsi ja Maaülikool tähistasid avavõitu

-Ron Arnar Pehka | Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga kolmandas mänguvooru järel jätkavad puhaste paberitega Tamsalu Los Toros/TalTech, Tere Kadrina Karud ning ülimalt dramaatilise lõpplahendusega kohtumise järel ka Reinar Halliku Korvpallikool/Vinni-Pajusti Gümnaasium. Esmakordselt jõudsid sel hooajal sihile Eesti Maaülikool/Skarcon ja KK Viimsi II, võiduta jätkavad Kuremaa SK ja SK Nord/Cramo.

Mänguvooru sissejuhatuseks sai kolmandal katsel silma pähe Eesti Maaülikool/Skarcon (1-2), kes võitis võõral väljakul 76:72 (15:16, 27:15, 14:21, 20:20) Audentese Spordigümnaasiumi (1-2). Kahe kahvatu kaotusega hooaega alustanud Maaülikooli võidule pani otsustava punkti Joonas Anton Jürgensteini kaks tabavat vabaviset viis sekundit enne lõpuvilet. Kodumeeskonnale jäävad kripeldama 9 eksimust vabaviskejoonelt (14/23 ehk 61%), kirjutab Basket.ee.

Hooaja kahes esimeses kohtumises tagasihoidlikult skoori teinud Joonas Anton Jürgenstein kogus mängu parimana 25 punkti, 6 lauapalli ja 5 vaheltlõiget. Markus Ladoga arvele jäi 15 silma ning Argo Orumaa lisas 9 punkti. Audentest vedasid noortekoondislased Gregor Allik (6 söötu) ning Jarko Kõrvel (5 söötu) 19 punktiga. Simm-Marten Saadi (8 lauapalli) ja Espen Mägi tõid kumbki 10 silma.

Pärast kolme vooru jätkab kaotuseta Tamsalu Los Toros/TalTech (3-0), alistades kodus 76:61 (20:22, 21:15, 11:8, 24:16) TSA Kalevi (1-2). Protokollist vaatab peamiselt silma Tamsalu parem kahepunktivisete tabavus (63% vs 35%), kalevlastel jäi üht-teist realiseerimata ka kaugviskejoonelt (4/18).

Viis kolmest tabanud Janar Aniste tõi Tamsalule 19 punkti ja 3 vaheltlõiget. Jaan Erik Lepp viskas 13 silma ning Kristo Tammiksaar panustas võitu 12 punkti ja 6 lauapalli. Kalevlaste resultatiivseim Dmitry Svyatolutskiy tõi 19 punkti ning noppis 3 vaheltlõiget. Matija Bulatovici arvele jäi 15 silma ja 7 lauapalli ning Roomet Käämer kogus isiklikule kontole 9 punkti.

Senise hooaja kõige dramaatilisem korvpallilahing leidis aset neljapäeval Vinni Spordihoones, kus Reinar Halliku Korvpallikool/Vinni-Pajusti Gümnaasiumil (3-0) läks vaja koguni kolme lisaaega, et Paide Viking Window (1-2) 96:94 (14:13, 25:15, 20:16, 10:25, 9:9, 8:8, 10:8) alistada. Paide tuli normaalaja viimasel veerandajal välja 15-punktilisest kaotusseisust ning Sten Roosaare kaugvise 9 sekundit enne normaalaja lõppu viis kohtumise lisaajale.

Esimesel lisaajal päästis kodumeeskonna Martti Pahmart, kes taaskord lõpusekundite kaugviskega mänguaega viie minuti võrra pikendas. Teisest lisaajast jäi mängida 1.12, kui Henry Liht eksis teisel vabaviskel (86:86) ning kuigi väljakuperemehed said viimasel minutil veel kolm viskeüritust, ei kandnud need vilja. Otsustavaks saanud viiel minutil läks Paide Gintaras Dalke korvide järel 90:86 juhtima, kuid Liht vastas kaugviskega, millele Kardo Kilk lisas kaare tagant veel kaks tabamust (95:90). Gaspar Bibikovi vabavisked tõid Paide ühe viske kaugusele (94:96), ent viimase minuti jooksul väsinud mängumehed peale tehnilise praagi miskit korda saata ei suutnud. Maratonmängu jäävad ilmestama mõlema meeskonna poolt tehtud 36 pallikaotust.

Kardo Kilk viskas võitjate ridades kuue kaugviske toel 25 silma ning jagas 4 korvisöötu. Robin Kägo lisas 17 punkti ja 5 vaheltlõiget. Norman Rüütsalu kogus 42 minuti jooksul 16 punkti, 6 lauapalli, 3 vaheltlõiget ja 9 pallikaotust. Martti Pahmart lisas 11 silma ja 4 korvisöötu. Paide särgis tegi Ironmani-laadse katsumuse läbi Gaspar Bibikov, kes viibis väljakul 48 minutit ning sai kirja 25 punkti (kolmesed 5/11), 5 vaheltlõiget ja ka 7 pallikaotust. Kevin Puntso lisas 14 punkti ja 10 lauapalli ning Sander Viilup 13 punkti, 8 lauapalli, 4 korvisöötu ja 5 vaheltlõiget. Gintaras Dalke lõpetas hooaja debüüdi 11 punktiga.

Võõrsil veenva esituse pakkunud KK Viimsi II (1-2) võis tähistada hooaja avavõitu 84:62 (20:17, 15:17, 28:12, 21:16) paremusega SK Nord/Cramo (0-3) üle. Viimsi tabas kaheseid 60%-ga ning teenis teravuste toel 30 vabaviset (21/30).

Kevin Sünd viskas üleplatsimehena 23 punkti ja noppis 8 lauapalli. Anton Zaporozets lisas pingilt 13 minutiga 14 punkti. 209-sentimeetrine keskmängija Birk Birger Arop tõi 11 silma ja 6 lauapalli. Ron Laanemaa jagas kaaslastele 10 korvisöötu. Cramo poolel jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Herman Tamm, kelle arvele jäi 22 punkti ja 6 lauapalli. Jarmo Lempe (7 lauapalli) ning Georg Kask (4 vaheltlõiget) lisasid kumbki 9 silma.

Kuremaa SK (0-3) oli kodus samuti lähedal hooaja esimesele õnnestumisele, ent jäi lõpuminutitel 79:85 (23:21, 20:26, 20:10, 16:28) alla Rae Koss/Hansaviimistlusele (2-1). Kodumeeskond juhtis 5.43 enne lõpuvilet 73:67, kuid külaliste 13:0 vahespurt järgneva nelja minuti jooksul kallutas kaalukausid Rae Kossu kasuks. Kuremaad ei suutnud päästa ka hea kaugvisketabavus (15/36).

Võitjate särgis kogusid Ron Pehka (9 lauapalli) ja Ken Karja võrdselt 22 punkti. Rannar Raap lisas 16 silma ning Karl-Kristjan Vaab 7 punkti ja kohtumise kõrgeimad 11 lauapalli. Kuremaa eest viskas Kris Urvik 19 punkti ning kogus 7 lauapalli. Breit Prossi arvele kanti 17 silma ja 7 lauapalli. Markus Heinakroon, Kent-Kaarel Vene ja Kristofer Veismann viskasid kõik 9 punkti.

Vooru viimases mängus langes üks seni kaotuseta meeskond, kui Kadrina Karud (3-0) alistas kodus kindlalt 96:65 (19:23, 28:6, 19:20, 30:16) Tartu Ülikool/Estiko (2-1). Avaveerandaja kaotanud kodumeeskond alustas teist mänguperioodi 17:0 spurdiga ning tartlased pidid esimesi punkte ootama ligi kuus ja pool minutit. Külalised tabasid kehvalt vabaviskeid (6/15) ning patustasid kohtumise lõpuks 28 pallikaotusega.

Kristo Saage kontosse jäi üleplatsimehena 19 punkti, 6 korvisöötu ja 4 vaheltlõiget. Marcus Merimaa lisas 17 silma ning Raimond Tribuntsov 15 punkti ja 11 lauapalli. Kahekohalise summani jõudsid veel Hendrik Johann Kerm (12 punkti, 4 vaheltlõiget) ja Allan Ehte (10). Tartlaste mängu vedasid kõrgliigamehed Oliver Pere 16 punktiga ning Patrik Peemot 14 punkti ja 6 lauapalliga. Ervin Ranna ja Andre Paidre lisasid kumbki 8 silma.

Vooru parimad esitused:

Punktid: Joonas Anton Jürgenstein (EMÜ), Gaspar Bibikov (Paide), Kardo Kilk (Reinar Halliku KK) – 25
Lauapallid: Alan Kalda (Tamsalu) – 12
Korvisöödud: Ron Laanemaa (KK Viimsi II) – 10
Efektiivsusnäitaja: Ron Pehka (Rae Koss) – 37