fbpx
Close

Arizona peatreener Kerr Kriisast: trikkidega pole mõtet üle võlli minna, usun, et tema mäng räägib enda eest

-Kerr Kriisa ja Tommy Lloyd | Foto: AFP/Scanpix

Korvpallihooaeg ookeani taga USA üliõpilasliigas NCAA on järjepanu lähemale nihkumas ning Arizona ülikoolitiim Wildcats pidas maha väga menuka meediapäeva, kus peatreener Tommy Lloydi kõrval kerkis oodatult teiseks peategelaseks Eesti koondise mängujuht Kerr Kriisa.

Oma kolmandat ülikoolihooaega alustav 21-aastane Kerr Kriisa tekitas kogu sündmuses positiivset õhkkonda näiteks olukorraga, kus pistis pea Tommy Lloydi pressikonverentsile sisse ning hüüdis: “Kas Sa tuled ka?” Selle peale pidi tiimi peatreener ajakirjanike suunas muigama, et “nüüd te siis näete, millega ma pean siin toime tulema.”

Kui naljad kõrvale jätta, siis rääkis Lloyd väga palju nii Kriisa mängulisest poolest kui ka tema emotsionaalsusest ning suurest energiast. Kohalik meedia küsis loomulikult ka suvel väga laialdast kajastust leidnud Luka Doncici intsidendi kohta.

“Ma armastan teda,” vastas Lloyd küsimuse peale, kuidas ta Kriisa iseloomuga toime tuleb. “Ta on lihtsasti juhendatav. Tema sees põleb tuli. Tal on energiline iseloom ning ta tuleb sellisena iga päev kohale. Aga ta kuulab, kui teda juhendatakse. Mulle väga meeldib see omadus. See on hea, kui mängijad tahavad võita ning tema tahab võita. Ta ei karda võita.”

Samas kinnitas Lloyd, et neid ootab Kriisaga enne hooaega kindlasti üks jutuajamine ees. “Ma arvan, et trikkidega pole mõtet üle võlli minna, usun, et tema mäng räägib enda eest,” vihjas Lloyd, et platsil toimuv on ja jääb kõige olulisemaks. “Aga mulle meeldib teda treenida ja olen tänulik, et ta meiega on,” sõnas Lloyd ja lisas Doncici intsidendi kohta esitatud küsimusele vastuseks, et tema sellele tähelepanu ei pööra, mida Kriisast sotsiaalmeedias kirjutatakse.

Kui jutt läks mängulise poole peale, siis kinnitas Kriisa ise, et tema eesmärk on algaval hooajal parema protsendiga visata. Eelmisel aastal oli Kriisa visketabavus üsna ebastabiilne ning tema üldine mäng kõikus vastavalt sellele kaasa. Hooaja lõpu rikkus täielikult ära aga palju meediatähelepanu saanud hüppeliigesevigastus.

Kriisa eelmise hooaja numbrid Arizona eest NCAA põhiturniiril olid 29,6 minutit, 9,7 punkti, 2,5 lauapalli ja 4,7 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavus oli 34,8% ja kolmestel 33,6%. Võrdluseks näiteks EM-finaalturniiril Eesti koondise eest mängides olid Kriisa numbrid keskmiselt 24,4 minutiga 10,8 silma ja 5,8 söötu ning visketabavused vastavalt 38,6% ja 38,7%.

Nagu nendest numbritest näha, siis on Kriisal üsna suuri probleeme kahepunktialast visetega ning eelmisel hooajal polnud harvad juhud, kus Kriisa kõik pealevisked tulidki vaid kolmesejoone tagant. Tema 100st tabatud viskest vaid viiendik tuli kolmesejoonest lähemalt. Sellest on varem ka räägitud, et sel suvel oli üheks eesmärgiks tegeleda nii keskpositsiooni mängu kui ka erinevate floater’ite arendamisega. Eesti koondisega kogu suvise tsükli kaasa tegemine ei jätnud küll individuaalseks tööks väga palju aega, aga Kriisa enda sõnul aitas enesekindluse kasvule tublisti kaasa.

“Ma tegin läbi kogu suve tööd ja mängupäev on korvpallurile ju nagu pidu. Sa treenid oma tagumiku paigast ning siis saad mängus minna väljakule kossu mängima. Ma polnud ju märtsist saadik mänginud, seega olin suvel väga elevil,” rääkis Kriisa. Tema sõnul on peatreener Lloyd teda teadlikult surunud ka korvile ligemale: “Alguses on see loomulikult tekitanud stressi, kuna ei taha ju teha asju, milles sa nii hea pole. Seega on võtnud natuke aega ja kannatlikkust, aga usun, et olen sel suvel väga palju selles vallas arenenud.”

Arizonat kajastavad ajakirjanikud küsisid Kriisa käest ka Sloveenia MM-valikmängu järel pressikonverentsil Luka Doncici intsidendi kohta öeldud lausete kohta. Mäletatavasti sõnas Kriisa: “Me oleme noor tiim ja me ei lase vastastel endale lihtsalt peale astuda. Vastasel juhul oleksime võinud lihtsalt Eestisse jääda ja mitte mängima tulla. Me oleme igal pool underdog’id (autsaiderid või meeskond, kelle võitu ei usuta – toim.) ning kui keegi midagi meile ütleb, siis peame vastu ütlema, aga olema tehniliste vigade osas targad. Ta (Doncic – toim.) reageeris asjadele ning see näitas, et temagi pähe on üsna lihtne pääseda. Aga nagu ütlesin, siis ta on suurepärane korvpallur ja mängis täna hästi.”

Nüüd lisas Kriisa: “Ma olen täielik Arizona fänn ja täielik Eesti fänn. Kui ma panen võistlussärgi selga, siis esindan seda särki 120-protsendiliselt. Kui ma kellelegi mõnest teisest meeskonnast ei meeldi, siis miks mind peaks see huvitama? See pole minu asi. Minu asi on esindada Arizonat ja et fännid oleks õnnelikud ja et me võidaksime mänge. See on ainus, mis mulle korda läheb.”

Arizona ajakirjanikud tahtsid Kriisa käest ka teada saada, kust see tema energia ja võitlushimu tuleb. Kriisal oli sellele lihtne selgitus: “Kui ma kõnnin tänaval, siis ei ütleks, et ma olen korvpallur. Ma olen nagu tavaline inimene, mu käte siruulatus on tavaline, mu pikkus on tavaline, kõik on tavaline. Seega ma pean tõestama ennast, kui väljakule astun.”

Noor tagamees tunnistab, et oma tegemistega on ta endale ise valgusvihu peale tõmmanud ning see tähendab talle ka suuremat koormat: “Muidugi on see suurem vastutus. Aga kõik peab olema tasakaalus, sa võid olla väljakul kõva võitleja, aga samal ajal ka mõnusa naljasoonega hea inimene.”

scroll to top