EESTLASED NCAA-s | Vigastuse kiuste mänginud Kriisa, Veesaar ja Jürgens aitasid oma tiimid konverentside meistriteks, selgusid eestlaste vastased finaalturniiril

-Kerr Kriisa | Foto: Getty Images via AFP/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA esimeses divisjonis lõppesid eelmisel nädalal konverentside turniirid, kus lõid kaasa ka mitmed Eesti korvpallurid. Ühtlasi said teatavaks võistkonnad, kes osalevad tänavusel NCAA finaalturniiril ehk niinimetatud Märtsihullusel. USA ülikoolikorvpalli hooaja kulminatsiooniks oleval turniiril saab tänavu kaasa elada kolmele Eesti noormehele ja kahele neiule. Kolm eestlaste tiimi jätkavad hooaega NCAA korvpalli tähtsuselt teisel turniiril.

Kerr Kriisa ja Henri Veesaare kodumeeskond Arizona Wildcats võitis Las Vegases toimunud turniiril kolme päeva jooksul kolm mängu ja tuli Pac-12 konverentsi meistriks. Esmalt alistati veerandfinaalis Stanford Cardinal 95:84. Esimese poolaja lõpus põrkas Kriisa kokku vastasmeeskonna mängijaga ja vigastas oma paremat õlga, kuid naasis teipimise järel teiseks poolajaks väljakule. Kriisa mängis kokku 29 minutit, mille jooksul viskas ühe punkti (kolmesed 0/3, vabavisked 1/2), võttis 2 lauapalli, andis 4 korvisöötu, kaotas korra palli ja tegi 2 viga. Veesaar neljapäeval peetud kohtumises väljakul ei käinud.

Kriisa õlg käis korraks liigesest väljas. “Tundsin kohe, kui see juhtus. Teadsin, et see ei ole hea, ja mõtlesin, et kuidas see küll jälle juhtuda saab. Ma arvan, et sellel turniiril on minu jaoks halb aura,” sõnas eestlane pärast mängu. Ta meenutas sellega aastatagust juhtumit, kui konverentsi veerandfinaalis kohtuti samuti Stanfordiga. Tookord vigastas Kriisa hüppeliigest.