fbpx
Close

EESTLASED VÄLISMAAL | Drell särab USA-s, Kullamäe veab Panevežyst, Baskonia ja Kotsar alistasid Reali ning Pokil on selg vastu seina

-Kristian Kullamäe | Foto: BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys Facebook

Erinevate riikide korvpalliliigad on käimas ning korralik arv eestlasi on mängimas üle ilma laiali. Korvpall24 portaal kajastab käesoleval hooajal meie välismaal mängivate meeste tegemisi nädala kokkuvõtete formaadis ning kuna mängijaid on palju, siis teeme seda mitmes osas. Sel nädalal said üliõpilasliigas NCAA mängivad korvpallurid endale eraldi artikli ning kõik ülejäänud Euroopa liigade mehed ja naised ning ookeani taga mängiva Henri Drelli mängud paneme kokku omaette looks.

Hispaanias Baskonia ridades mängivate Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi sai Euroliigas võidu Madridi Reali vastu ja kaotuse Monacolt. Hispaania meistriliigas alistati Sevilla Real Betisi. Matthias Tassi leivaisa Manresa oli võidukas korvpalli Meistrite liigas, aga pidi koduliigas tunnistama Barcelona kindlat paremust. Hispaania esiliigas said Jaan Puideti ja Rauno Nurgeri koduklubid kaotused. Kasper Suurorg ja CB Prat said Hispaania tugevuselt kolmandas liigas juba 10. järjestikuse võidu. Hispaania tugevuselt neljandas liigas palliv Rait Tammet ja Pas Pielagos said teise järjestikuse võidu. Kui Itaalia madalamates liigades selgitati karikavõitjaid, siis kõrgliigas tegi meie kolmik korralikud esitused.

Eelmisel nädalal näitas head mängu Henri Drell, kes aitas koduklubi NBA G Liigas kolme võiduni. Leedus palliv Kristian Kullamäe aitas Panevežyse Eurocupis neljanda järjestikuse võiduni ning võit teeniti ka Leedu meistriliigas. Siim-Sander Vene ja Jeruusalemma Hapoel said võidu nii korvpalli Meistrite liigas kui Iisraeli kõrgliigas. Martin Paasoja ja Reykjaviki IR pidid leppima kolmanda järjestikuse kaotusega. Kreeka esiliigas sai Sten Soku koduklubi Eleftheroupoli Kavala sai võõrsil kaotuse. Saksamaa tugevuselt tugevuselt kolmandas liigas palliva Jorke Aavi koduklubi Ehingen Urspring pidi tunnistama kodusaalis vastase paremust. Naiste hulgas on Maaja Bratka ja Greeta Üprus oma klubidega liikumas põhiturniiri lõpu suunas, aga Mailis Pokil on juba play-off käes ning selg vastu seina.

scroll to top