Veenva võidu teeninud Tartu tõukas teisel poolajal vapralt võidelnud Rakvere play-off’i kohalt välja

-Robert Valge ja Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus kolmapäeval kolm mängu. Tartu Ülikool võttis suure võidu TalTechi üle ja Jurmala oli võõrsil parem Rakvere Tarvast. Latvijas Universitate sai 107:77 jagu BK Liepajast.

Tartu Ülikool – TalTech 100:66 (29:14, 24:20, 21:19, 26:13)

Tartu haaras juba esimese pooleteise minutiga 10:0 eduseisu ja nelja minutiga oli TalTech suutnud vaid kolm punkti visata. Avaveerandi kodumeeskond võitis 29:14 ja kuigi Sten Olmrel õnnestus korra vähendada vahe kümnele punktile, suurendas Tartu Adomas Drungilase ja Robert Valge korvidest järk-järgult eduseisu. Poolaja eel viis Kregor Hermet omad 51:30 ette, kuid Norman Käbin vähendas kaotusseisu 19 punktile. Põnevust TalTech siiski tagasi tuua ei suutnud ja terve kolmanda veerandaja hoidsid võõrustajad turvalist edumaad. Viimane neljandik kuulus samuti neile 26:13, mis andis kokkuvõttes Tartule 34-punktilise võidu.

Visketabavuses jäi Tartu peale 49% – 30% ja lauavõitlus võideti 49:38 (ründelaud 17:15 TalTechile). Korvisööte andis Tartu rohkem 21:16 ja pallikaotuseid kogunes rohkem TalTechil 12:10.

Adomas Drungilas ja Robert Valge olid Tartu parimad 18 punktiga, kes võtsid veel vastavalt 7 ning 4 lauapalli. Kregor Hermet lisas 14 ja Tanel Sokk 13 silma (lisaks 5 lauapalli). Oliver Suurorg järgnes 11 punkti ja 5 lauapalliga.

TalTechi poolelt oli üles antud kaheksa meest, kellest ainsana ei saanud kätt valgeks Gregor Arbet. Joonas Järveläinen kerkis üleplatsimeheks 29 punkti ja 6 lauapalliga ning Norman Käbin tõi 10 punkti ja võttis 9 lauapalli. Eric Schmalz lisas 9, Leemet Böckler 6, Rait Tammet ja Sten Olmre võrdselt 5 (Olmre võttis veel 5 lauapalli ja andis 6 korvisöötu) ning Sander Viilup 2 punkti.

Rakvere Tarvas – Jurmala 72:81 (22:24, 11:24, 21:19, 18:14)

Rakvere oli avaveerandi keskpaigaks 15:8 ette pääsenud, kuid 6:0 ja 7:0 spurtide toel oli Jurmala teise veerandaja alguses 24:22 peal. Rakvere püsis veel ligi neli minutit mängus, misjärel tegi Jurmala 32:29 seisult 13:2 spurdi ja Ugis Pinete valusast kaugviskest võitsid külalised poolaja 15 punktiga. Kodumeeskonna jaoks suurenes kolmandal veerandajal kaotusseis ka 19 punkti suuruseks, aga Egert Halleri kahe kaugviske toel oldi mängus tagasi ning kahel korral oli vahe ka 11-punktiline. 2.22 enne kohtumise lõppu oli Jurmala 78:62 peal ja paistis, et võitjas enam kahtlust pole, kuid Devin Lee Harris ja Haller tabasid kaugelt ning Renato Lindmetsa ja Filipp Gafurovi vabavisetest vähenes vahe 50 sekundit enne lõppu vaid kuuele punktile. Rakvere üritas veel pressinguga Jurmalalt palli kätte saada, kuid Ervins Jonats sai siiski vabalt kaugviske läbi korvirõnga saadetud, Saage viskest vastust ei tulnud ja Jurmala sai ikkagi võidu kätte.

Visketabavuses jäi Jurmala 52% – 34% peale ja lauavõitlus võideti 38:33 (ründelaud 14:10 Rakverele). Korvisööte andis Rakvere rohkem 14:11 ja pallikaotuseid kogunes Jurmalal 18, Rakverel 14.

Ervins Jonats ja Denis Krestinin viskasid Jurmala eest 16 punkti, kes võtsid veel vastavalt 8 ning 7 lauapalli. Ugis Pinete lisas 14 ja Roberts Berzinš 12 silma. Dzianis Vikentsyeu ning Jourdan Grant tõid 10 punkti.

Egert Haller oli Rakvere parim 16 punktiga. 14 silma lisas Kristo Saage ja 9 punkti said kirja Devin Lee Harris ning Tormi Niits.

“Mäng jäi visketabavuse taha, polegi midagi öelda. Kui sisse ei viska, siis ei saa võita. Kaitse ka ei tööta ja asjad pole nii, nagu peaksid olema. Muud moodi siit seisust (Rakvere on neli mängu järjest kaotanud – toim.) välja tulla ei saa, kui sisse ei hakka viskama. Ei saaks öelda, et meil jaksu poleks, vaid peaksime just värskemad olema, sest teeme teistest trenni vähem. Ausalt ei oska öelda, mis meil valesti läinud on. Natuke liiga palju tahame kõik kangelased olla ja liiga palju teha. Enda senise hooajaga rahule ei saa jääda, sest eesmärgid, mis hooaja alguses panin, pole veel statistiliselt täitunud. Loomulikult on hea meel, et Rakveres nii palju mängida saab. Aga peab peeglisse vaatama, arenguruumi on palju. Võrreldes [eelmise koduklubi] Pärnuga on siin rohkem vaba mäng ja rohkem kaugvisete peale üles ehitatud. Pärnus oli rohkem liikumisi, pigem korvi alla ja läbimurrete peale,” rääkis Tormi Niits Delfile antud intervjuus.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub laupäeval, 14. märtsil, kui vastamisi on BK Ogre – BC Kalev/Cramo, Rapla Avis Utilitas – Valmiera Glass VIA ja Jurmala – Tallinna Kalev/TLÜ.