fbpx
Close

EELVAADE | Tihe rebimine viimaste play-off’i kohtade peale, Kalev/Cramol üks ja ainus võimalus põhiturniir võita

-Tartu Ülikool | Foto: Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Facebook

-Tartu Ülikool | Foto: Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Facebook

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga põhihooaja eelviimasel mängunädalal peetakse ära kaheksa kohtumist. Olulised mängud seisavad ees Rakvere Tarval, Tartu Ülikoolil ja Jurmalal. BC Kalev/Cramo peab igal juhul võitma BK Ogret, kui tahab alles jätta võimalust põhiturniir kolmandast kohast kõrgemal lõpetada.

Tartu Ülikool – TalTech
11.03.2020, kell 19:00, Tartu, Tartu Ülikooli Spordihoone

Tartu on 23 mänguga üheksa võitu kogunud. Lisaks TalTechile on ees ootamas veel matšid turniiritabeli lõppu kuuluvate Valmiera Glass VIA ja BK Liepaja vastu. Kui suudetakse vähemalt üks võit juurde saada ning lähirivaalid Tallinna Kalev/TLÜ (mängida jäänud Jurmala ja BK Liepajaga) või Rakvere Tarvas (mängida jäänud Jurmala, BK Ventspilsi ja Rapla Avis Utilitasega) peaksid samuti kümne võidu peale jääma, on Tartul omavaheliste kohtumiste põhjal eelis (Kalev/TLÜ-ga seis 1:1, esimene mäng kaotati 68:73, aga teine võideti 96:80; Rakverega seis 2:0, mängud 88:84 ja 84:66).

Võimalused on Tartul alles ka Jurmalat edestada, kellel kümme võitu kirjas, kuid neil on siiski veel viis mängu pidada, mille seas ei nähta enda favoriidina vaid BC Kalev/Cramo vastu. Püütavad on samuti Rapla Avis Utilitas ja Pärnu Sadam, kellel kummalgi 12 võitu ette näidata. Selleks tuleb Tartul kõik ülejäänud põhihooaja mängud võita ja loota, et Pärnu (viimane mäng Latvijas Universiatte’i vastu) ning Rapla (kaks viimast mängu Valmiera ja Rakvere vastu) ei suuda võidulisa teenida.

Robert Valge on visanud keskmiselt 18,1 punkti. Adomas Drungilas on võtnud 9,7 lauapalli ja Tanel Sokk andnud 4,4 korvisöötu.

TalTech on 24 mängust seitse võitnud. Eesti-Läti liiga play-off’i asja enam pole, sest kaks mängu on jäänud pidada ja sinna pääsemiseks oleks vaja vähemalt kümme võitu kokku saada. Küll aga on võimalus Eesti meistrivõistluste play-off’i saada ja selleks tuleb vähemalt ühte Eesti klubi edestada. Hetkeseisuga on lähimaks rivaaliks Tallinna Kalev/TLÜ, kellel samuti kaks mängu jäänud, kuid üks võit on rohkem. TalTechil ootab järgmine mäng ees Tartu Ülikooliga ja põhiturniir lõpetatakse BK Ventspilsi vastu. Suure tõenäosusega kahte võitu ei suudeta saada ja isegi kui Kalev/TLÜ-ga jäädakse sama arvu võitude peale, on omavahelistes kohtumistes Kalev/TLÜ 2:0 peal.

Välistada ei saa veel ka Tartu Ülikoolist möödumist, kellel üheksa võitu kirjas. Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Tartu 85:81 ja seega tuleb TalTechil nüüd vähemalt viiepunktiline võit võtta. Lisaks peab TalTech võõrsil Ventspilsi üllatama ja lootma, et Tartu kaotab nii Valmierale kui ka Liepajale.

Joonas Järveläinen on visanud keskmiselt 17,9 punkti. Oliver Metsalu on võtnud 6,0 lauapalli ja Norman Käbin andnud 4,4 korvisöötu.

Rakvere Tarvas – Jurmala
11.03.2020, kell 19:00, Rakvere, Rakvere Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Rakvere on 23 mänguga kümme võitu kogunud. Kolm kohtumist on veel pidada vastavalt turniiritabelis eespool asuvate Jurmala, BK Ventspilsi ja Rapla Avis Utilitase vastu. Võitlus viimase play-off’i koha peale käib Rakverel eelkõige Tartu Ülikooliga, kellel üks võit vähem kirjas ja mängida jäänud TalTechi, BK Liepaja ja Valmiera Glass VIA-ga. Kui Rakvere ja Tartu peaksid võrdse arvu võitude peale jääma, on omavahelistes mängudes Tartul eelis (88:84 ja 84:66 võidud).

Kui Rakvere ei peaks ühtegi võitu juurde saama, siis tuleb neil loota, et ka Tartu kaotab viimased kolm kohtumist, aga see stsenaarium pole kuigi tõenäoline. Nii jäädakse küll Eesti-Läti liiga play-off’ist eemale, kuid koht Eesti meistrivõistluste play-off’is on kindlustatud, sest TalTech on võitnud seni seitse mängu ja kaks on veel pidada. Rakverest võib veel Tallinna Kalev/TLÜ mööda minna (omavahelised mängud 1:1, esimese Rakvere võitis 80:76, kuid kaotas teise 76:89), kui neil õnnestub võita Jurmalat ja BK Liepajat ning Rakvere ise rohkem võidulisa ei saa.

Kristo Saage on visanud keskmiselt 13,4 punkti. Tormi Niits on võtnud 6,5 lauapalli ja Devin Lee Harris andnud 5,3 korvisöötu.

Jurmala on 21 mängust kümme võitnud. Ees on ootamas veel viis mängu vastavalt Rakvere Tarva, Tallinna Kalev/TLÜ, BC Kalev/Cramo, BK Liepaja ja Latvijas Universitate’iga. Kui Kalev/TLÜ-d suudetakse võita, siis neid edestatakse põhiturniiri lõppedes igal juhul. Kui aga Kalev/TLÜ peaks võitma vähemalt kaheksa punktiga (hooaja esimene omavaheline kohtumine Jurmalale 81:74), siis on neil võimalus veel Jurmalat edestada eeldusel, et alistatakse ka BK Liepaja ja Jurmala jääb kümne võidu peale.

Samamoodi on Rakvere Tarval ja Tartu Ülikoolil võimalus jätta Jurmala enda selja taha. Rakvere kaotas hooaja esimese omavahelise kohtumise 75:76 ja kui nüüd õnnestub teenida vähemalt kahe punkti suurune võit, siis ka võrdse arvu võitude puhul on Rakverel eelis. Tartu ei saa samas lootma jääda võrdsele saldole, sest kuigi omavahelised mängud jäid 1:1, võitis Jurmala esimese matši 80:77 ja Tartu teise 88:87. Selleks, et Jurmala jääks Eesti-Läti liiga play-off’ist eemale (eeldusel, et Kalev/TLÜ ei võida Jurmalat) peab Tartu oma viimasest kolmest mängust vähemalt kaks võitma (TalTech, Valmiera Glass VIA ja BK Liepaja). Seejärel tuleb käiku Rakvere roll, kes Jurmalale kaotuse puhul peab kindlasti teist korda sellel hooajal BK Ventspilsi üllatama ja alistama ka Rapla Avis Utilitase ning Jurmala ei tohiks oma 12. võitu saada.

Ugis Pinete on visanud keskmiselt 15,6 punkti. Denis Krestinin on võtnud 7,6 lauapalli ja Edgars Jeromanovs andnud 4,7 korvisöötu.

BK Liepaja – Latvijas Universitate
11.03.2020, kell 19:30, Liepaja, Liepajas Olimpiskais centrs
Ülekanne: Youtube EST LAT BL

Liepaja on 22 mänguga kolm võitu kogunud ja Läti Ülikool 23 mänguga neli. Turniiritabelis paiknetakse vastavalt viimasel ja eelviimasel kohal.

Liepajal on võimalus veel koha võrra tõusta ja selleks tuleb just Läti Ülikool alistada vähemalt 11 punktiga, sest hooaja esimene omavaheline mäng kaotati 92:102. Kui Läti Ülikool peaks aga võitma, siis peab Liepaja võitma nii Tartu Ülikooli, Jurmalat ja ka Tallinna Kalev/TLÜ-d, mis pole aga tõenäoline nende senist hooaega arvesse võttes. Isegi kui Liepaja peaks üllatama ja kõik ülejäänud mängud võitma, siis võrdse arvu võitude puhul TalTechist ega Valmiera Glass VIA-st mööda ei pääseta, sest omavahelised kohtumised on kummalgi juhul 0:2.

Eduards Hazners on Liepaja parimana visanud keskmiselt 12,0 punkti ja võtnud 3,8 lauapalli. Edi Sinadinovic-Stojiljkovic on andnud 7,2 korvisöötu.

Läti Ülikoolil on jäänud lisaks Liepajale mängida veel Pärnu Sadama ja Jurmalaga. Neil pole samuti võimalik enam TalTechist ja Valmiera Glass VIA-st mööda pääseda, sest esimesel juhul on küll omavahelised mängud 1:1, aga punktidega on TalTech +4 peal, ja Valmieraga on omavahelised mängud 0:2.

Renars Birkans on visanud Läti Ülikooli parimana keskmiselt 12,3 punkti ja andnud 5,5 korvisöötu. Edvards Reinis Mezulis on võtnud 5,3 lauapalli.

BK Ogre – BC Kalev/Cramo
14.03.2020, kell 17:00, Ogre, Ogres 1. vidusskola
Ülekanne: Best4Sport TV

Ogre on 25 mänguga 22 võitu kogunud ja Kalev/Cramo on 23 mängust võitnud 20.

Ogre jaoks on tegemist põhihooaja viimase kohtumisega ja kui see võidetakse, kindlustatakse teine koht. Riia VEF-ist enam mööda ei pääseta, sest omavahelistes mängudes on VEF 2:0 peal ja lisaks on VEF-il jäänud pidada veel üks mäng Kalev/Cramoga.

James Batemon on visanud Ogre parimana keskmiselt 17,3 punkti. Kristaps Dargais on võtnud 8,7 lauapalli ja Rinalds Sirsninš andnud 7,1 korvisöötu.

Kui Kalev/Cramo kaotab Ogrele, siis tuleb kindlasti alistada Jurmala või VEF. Vastasel juhul võib BK Ventspils tõusta võrdsete arvu võitude peale (mängida veel Rakvere Tarva ja TalTechiga) ning kuigi omavahelised mängud on 1:1, võitis Ventspils korduskohtumise 95:77 (esimene kaotati 85:86). Nii jääks Kalev/Cramo põhiturniiri lõppedes ühtlasi neljandaks. Ogre alistamise korral saaks Kalev/Cramo püüda põhiturniiri esikohta ja selleks tuleb võita järgmises mängus Jurmalat ning viimases VEF-i. Sellega oleks Kalev/Cramol ja VEF-il mõlemal 23 võitu kirjas, aga omavaheliste mängude põhjal oleks Kalev/Cramo 2:0 peal.

Kyle Vinales on Kalev/Cramo parimana visanud keskmiselt 15,2 punkti. Janari Jõesaar on võtnud 5,3 lauapalli ja Aigars Škele andnud 4,5 korvisöötu.

Rapla Avis Utilitas – Valmiera Glass VIA
14.03.2020, kell 17:00, Rapla, Sadolin Spordihoone
Ülekanne: Inspira

Rapla on 24 mänguga 12 võitu kogunud. Lisaks Valmierale kohtutakse veel Rakvere Tarvaga. Pärnu Sadama ees hoitakse turniiritabelis viiendat kohta ja see ka kindlustatakse, kui kaks võitu saadakse juurde. Piisab ka ühest võidust, kuid sel juhul peab Pärnu hooaja viimases mängus kaotama Läti Ülikoolile. Pärnuga on Raplal omavahelised mängud 1:1, kuid punktide osas +5 Pärnul eelis. Eesti-Läti liiga play-off’is on igal juhul koht kindlustatud, sest kuigi Tartu Ülikool võib jõuda samuti 12 võidu peale, on omavahelised mängud 1:1 ja punktidega +4 Raplal eelis.

Indrek Kajupank on Rapla parimana visanud keskmiselt 14,6 punkti. Montae Glenn on võtnud 10,5 lauapalli ja Rait-Riivo Laane andnud 6,5 korvisöötu.

Valmiera on 24 mängust seitse võitnud. Eesti-Läti liiga play-off’i nemad enam ei pääse, aga Läti meistrivõistluste jaoks on viimane play-off’i koht kindlustatud, sest Läti Ülikool ja BK Liepaja neist enam ette minna ei saa. Võimalus on siiski mööduda veel kolmest Eesti klubist: TalTechist, Tallinna Kalev/TLÜ-st ja Tartu Ülikoolist. TalTechiga on omavaheliste mängude seis 1:1, kuid +1 korvide vahega on eelis Valmieral ja seega võrdsete arvu võitude puhul edestataks TalTechi. Seevastu Kalev/TLÜ on mõlemad omavahelised mängud võitnud ja neist möödumiseks tuleb Valmieral kaks võitu juurde saada ning loota, et Kalev/TLÜ ei alista Jurmalat ja BK Liepajat. Tartule kaotas Valmiera hooaja esimese mängu 63:65 ja seega tuleks nüüd võtta vähemalt kolmepunktiline võit. Selleks, et Tartust või Kalev/TLÜ-st ette pääseda, tuleb Valmieral igal juhul alustuseks võita Rapla Avis Utilitast (hooaja esimese omavahelise mängu võitis Rapla 73:68).

Edmunds Elksnis on Valmiera parimana visanud keskmiselt 16,6 punkti ja andnud 7,6 korvisöötu. Klavs Dubults on andnud 8,1 korvisöötu.

Jurmala – Tallinna Kalev/TLÜ
14.03.2020, kell 17:00, Tukums, Tukuma sporta halle
Ülekanne: Youtube EST LAT BL

Jurmala on 21 mängust kümme võitnud. Ees on ootamas veel viis mängu vastavalt Rakvere Tarva, Tallinna Kalev/TLÜ, BC Kalev/Cramo, BK Liepaja ja Latvijas Universitate’iga. Kui Kalev/TLÜ-d suudetakse võita, siis neid edestatakse põhiturniiri lõppedes igal juhul. Kui aga Kalev/TLÜ peaks võitma vähemalt kaheksa punktiga (hooaja esimene omavaheline kohtumine Jurmalale 81:74), siis on neil võimalus veel Jurmalat edestada eeldusel, et alistatakse ka BK Liepaja ja Jurmala jääb kümne võidu peale.

Samamoodi on Rakvere Tarval ja Tartu Ülikoolil võimalus jätta Jurmala enda selja taha. Rakvere kaotas hooaja esimese omavahelise kohtumise 75:76 ja kui nüüd õnnestub teenida vähemalt kahe punkti suurune võit, siis ka võrdse arvu võitude puhul on Rakverel eelis. Tartu ei saa samas lootma jääda võrdsele saldole, sest kuigi omavahelised mängud jäid 1:1, võitis Jurmala esimese matši 80:77 ja Tartu teise 88:87. Selleks, et Jurmala jääks Eesti-Läti liiga play-off’ist eemale (eeldusel, et Kalev/TLÜ ei võida Jurmalat) peab Tartu oma viimasest kolmest mängust vähemalt kaks võitma (TalTech, Valmiera Glass VIA ja BK Liepaja). Seejärel tuleb käiku Rakvere roll, kes Jurmalale kaotuse puhul peab kindlasti teist korda sellel hooajal BK Ventspilsi üllatama ja alistama ka Rapla Avis Utilitase ning Jurmala ei tohiks oma 12. võitu saada.

Ugis Pinete on visanud keskmiselt 15,6 punkti. Denis Krestinin on võtnud 7,6 lauapalli ja Edgars Jeromanovs andnud 4,7 korvisöötu.

Kalev/TLÜ on 24 mängust kaheksa võitnud. Ees on ootamas kohtumised Jurmala ja BK Liepajaga ning Eesti-Läti liiga play-off’i pääsemine on pigem keeruline, kuid siiski mitte võimatu. Igal juhul tuleb Kalev/TLÜ-l mõlemad mängud võita, sest viimasel play-off’i kohal paikneval Rakvere Tarval on juba kümme võitu kirjas. Kui Rakvere ei suuda ülejäänud mängudega võidulisa saada, siis saaks Kalev/TLÜ neist mööda (omavahelised mängud 1:1, korvide vahe +9 Kalev/TLÜ-le. Samasuguse stsenaariumi kohaselt saaks mööda ka Jurmalast, kuid esmalt tuleb neid võita kaheksa punktiga, sest hooaja esimese omavahelise mängu Kalev/TLÜ kaotas 74:81.

Tartu Ülikoolist mööda minna võrdsete arvu võitude puhul pole võimalik, sest omavahelised mängud jäid sellel hooajal 1:1, kuid korvide vahe on Tartu kasuks +11. Samas peab Kalev/TLÜ ka üle õla piiluma TalTechi ja Valmiera Glass VIA-d. Kui kahest viimasest mängust ei suudeta võitu juurde saada ja Valmiera saab kaks võitu (ühest ei piisa, sest omavahelised mängud Kalev/TLÜ kasuks 2:0), siis jäädakse Läti klubi selja taha. Palju olulisem on ennetada TalTechi mööda lubamist Eesti meistrivõistluste viimast play-off’i kohta silmas pidades. Omavahelised mängud on Kalev/TLÜ kasuks 2:0 ja seega TalTechile ühest võidust ei piisa. Kui aga Kalev/TLÜ kaotab mõlemad enda mängud ja TalTech võidab nii Tartu Ülikooli ja ka BK Ventspilsi, siis on Kalev/TLÜ väljas kummagi liiga play-off’ist ning nii tuleb hooaeg lõppenuks lugeda.

Seni ühe mängu Kalev/TLÜ eest pidanud Tadas Pažera on meeskonna parimana visanud 21,0 punkti ja andnud 4,0 korvisöötu. Michael Kyre Buchanan on võtnud 8,9 lauapalli.

BK Ventspils – Rakvere Tarvas
15.03.2020, kell 14:00, Ventspils, Olimpiskais centrs “Ventspils”
Ülekanne: Youtube EST LAT BL

Ventspils on 24 mänguga 18 võitu kogunud. Põhiturniiri neljas koht on kindlustatud, aga võimalus on püüda veel kolmandat kohta, kus paiknemas BC Kalev/Cramo. Kui Kalev/Cramo peaks kaotama viimased kolm kohtumist vastavalt BK Ogre, Jurmala ja Riia VEF-i vastu ning Ventspils võidab lisaks Rakverele ka TalTechi, siis saadakse kolmas koht kätte, sest omavahelised mängud Kalev/Cramoga on küll 1:1, kuid korvide vahe +17 Ventspilsile.

Ronalds Zakis on visanud keskmiselt 13,0 punkti. Ryan Shanahan Luther on võtnud 7,3 lauapalli ja Timothy Neocartes Shorts II andnud 5,0 korvisöötu.

Rakvere on 23 mänguga kümme võitu kogunud. 11. märtsil võõrustati Jurmalat ning turniiritabelis eespool asuvatest meeskondadest minnakse vastamisi veel BK Ventspilsi (hooaja esimene omavaheline mäng võideti 87:78.) ja Rapla Avis Utilitasega. Võitlus viimase play-off’i koha peale käib Rakverel eelkõige Tartu Ülikooliga, kellel üks võit vähem kirjas ja mängida jäänud TalTechi, BK Liepaja ja Valmiera Glass VIA-ga. Kui Rakvere ja Tartu peaksid võrdse arvu võitude peale jääma, on omavahelistes mängudes Tartul eelis (88:84 ja 84:66 võidud).

Kui Rakvere ei peaks ühtegi võitu juurde saama, siis tuleb neil loota, et ka Tartu kaotab viimased kolm kohtumist, aga see stsenaarium pole kuigi tõenäoline. Nii jäädakse küll Eesti-Läti liiga play-off’ist eemale, kuid koht Eesti meistrivõistluste play-off’is on kindlustatud, sest TalTech on võitnud seni seitse mängu ja kaks on veel pidada. Rakverest võib veel Tallinna Kalev/TLÜ mööda minna (omavahelised mängud 1:1, esimese Rakvere võitis 80:76, kuid kaotas teise 76:89), kui neil õnnestub võita Jurmalat ja BK Liepajat ning Rakvere ise rohkem võidulisa ei saa.

Kristo Saage on visanud keskmiselt 13,4 punkti. Tormi Niits on võtnud 6,5 lauapalli ja Devin Lee Harris andnud 5,3 korvisöötu.

Tartu Ülikool – BK Liepaja
15.03.2020, kell 17:00, Tartu, Tartu Ülikooli Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Tartu on 23 mänguga üheksa võitu kogunud. 11. märtsil kohtuti TalTechiga ja lisaks on ees ootamas veel matšid turniiritabeli lõppu kuuluvate Valmiera Glass VIA ja BK Liepaja vastu. Kui suudetakse vähemalt üks võit juurde saada ning lähirivaalid Tallinna Kalev/TLÜ (mängida jäänud Jurmala ja BK Liepajaga) või Rakvere Tarvas (mängida jäänud Jurmala, BK Ventspilsi ja Rapla Avis Utilitasega) peaksid samuti kümne võidu peale jääma, on Tartul omavaheliste kohtumiste põhjal eelis (Kalev/TLÜ-ga seis 1:1, esimene mäng kaotati 68:73, aga teine võideti 96:80; Rakverega seis 2:0, mängud 88:84 ja 84:66).

Võimalused on Tartul alles ka Jurmalat edestada, kellel kümme võitu kirjas, kuid neil on siiski veel viis mängu pidada, mille seas ei nähta enda favoriidina vaid BC Kalev/Cramo vastu. Püütavad on samuti Rapla Avis Utilitas ja Pärnu Sadam, kellel kummalgi 12 võitu ette näidata. Selleks tuleb Tartul kõik ülejäänud põhihooaja mängud võita ja loota, et Pärnu (viimane mäng Latvijas Universiatte’i vastu) ning Rapla (kaks viimast mängu Valmiera ja Rakvere vastu) ei suuda võidulisa teenida.

Robert Valge on visanud keskmiselt 18,1 punkti. Adomas Drungilas on võtnud 9,7 lauapalli ja Tanel Sokk andnud 4,4 korvisöötu.

Liepaja on 22 mänguga kolm võitu kogunud. Liepajal on võimalus veel koha võrra tõusta ja selleks tuli 11. märtsil Läti Ülikool alistada vähemalt 11 punktiga, sest hooaja esimene omavaheline mäng kaotati 92:102. Kui Läti Ülikool oli parem, siis peab Liepaja võitma nii Tartut, Jurmalat ja ka Tallinna Kalev/TLÜ-d, mis pole aga tõenäoline nende senist hooaega arvesse võttes. Isegi kui Liepaja peaks üllatama ja kõik ülejäänud mängud võitma, siis võrdse arvu võitude puhul TalTechist ega Valmiera Glass VIA-st mööda ei pääseta, sest omavahelised kohtumised on kummalgi juhul 0:2.

Eduards Hazners on Liepaja parimana visanud keskmiselt 12,0 punkti ja võtnud 3,8 lauapalli. Edi Sinadinovic-Stojiljkovic on andnud 7,2 korvisöötu.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Liepaja 93:87.

scroll to top