fbpx
Close

Tühjade tribüünide ees pallima hakkav Mihkel Kirves: mängijad võtavad asja rahulikult

Avatar
-Mihkel Kirves | Foto: Mmcité1 Basket Brno Facebook

Kui Itaalias levivast koroonaviirusest on juba palju räägitud ja äsja kirjutasime ka sealse Olümpiakomitee otsusest kohalikud liigamängud kõikidel tasemetel ära keelata, siis omapoolseid käike on tegemas teisedki riigid, kus Eesti korvpallurid mängimas. Üheks selliseks on Tšehhi, kus otsustati küll kõrgliigamängudega jätkata, aga need peetakse tühjade tribüünide ees.

Tšehhi valitsus võttis vastu otsuse keelata ära kõik üritused, kus üle 100 inimese koos. Pole teada, kui kaua keeld kestab. Meistriliiga võttis seepeale vastu otsuse kohtumistega plaanipäraselt jätkata, kuid teha seda ilma publikuta.

Brno meeskonnas palliv Mihkel Kirves sõnas Korvpall24.ee portaalile: “Trennid toimuvad meil plaanipäraselt. Minu arvates pole (linnapildis) mitte midagi muutunud. Kõik toimub samamoodi edasi, keegi maske ei kanna ja distantsi ka ei hoia. Elame ülikoolilinnakus, kus palju nii kohalikke kui välismaalasest õpilasi. Päeval söömas käies on söögikohad ikka inimesi täis. Hetkel on näha, et siin viirust ei kardeta. Kuigi selle keelu uudise valguses võib see muutuda.”

Kui Itaalia klubidest lahkusid paljud ameeriklased juba sealse koroonaviiruse puhkedes, siis midagi sarnast Tšehhis märgata pole. “Meil võtavad mängijad seda rahulikult ja pigem vaatavad asjale kui suureks puhutud paanikale,” sõnas Kirves.

Tšehhi liigas põhiturniiri teises faasis kohtadele 9.-12. mängiv Brno (8-19) meeskond kohtub järgmisena 14. märtsil liiga punase laterna BK Koliniga (5-22).

23-aastane ja 198 cm pikkune ääremängija on pärast Slovakkiast Tšehhi liigasse siirdumist uues koduklubis kirja saanud viis mängu ja nendes keskmsielt 26,1 minutit, 11 punkti, 6,6 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu.

Teisipäeva õhtuks andsid mängude suletud uste taha viimisest teada ka Austria korvpalliliiga, kus Oberwart Gunnersi särgis on mängimas Saimon Sutt ja Hispaania esiliiga ehk LEB Goldi klubi Real Canoe, kus mängib Kristian Kullamäe.

scroll to top
Inline
Inline