fbpx
Close

Paanika ja tühjad poeriiulid ehk kuidas mõjutab koroonaviirus Eesti korvpallureid Itaalias?

-Koroonaviirus mõjutab kõiki Itaalias mängivaid Eesti korvpallureid | Foto: Siim Semiskar

-Koroonaviirus mõjutab kõiki Itaalias mängivaid Eesti korvpallureid | Foto: Siim Semiskar

Itaalia Korvpalliliit teavitas ametlikult, et järgmised voorud kolmes tugevamas korvpalliliigas on koroonaviiruse ohu tõttu edasi lükatud. Serie A, Serie A2 ja Serie B liigades on hetkel mängimas kokku kaheksa Eesti korvpallurit, kes ühel või teisel moel näinud ka Itaalia igapäevaelus viirusehirmu mõju.

Siim-Sander Vene ja Varese (9-10) pidid neljapäeval ehk 27. veebruaril kõrgliigas kohtuma juba niigi edasi lükatud matšis liiga liidri Bologna Virtusega (18-2), kuid see kohtumine ja 1. märtsil toimuma pidanud mäng Brindisi vastu on mõlemad edasi lükatud. Henri Drell ja Pesaro (1-19) pidid 1. märtsil kohtuma võõrsil Reggio Emiliaga (9-12).

“Linnas on tunduvalt rahulikum ja liiklust on vähem küll. Mingid asutused on ka kinni,” sõnas Vene Korvpall24.ee portaalile Milanost ca 60 km  põhja poole jäävast Varesest. Eesti koondise liider võtab hetkel olukorda mõistusega: “Eks natuke varusime toitu (koju) ja restorani ei roni praegu. Niisama kuskil ringi ka ei käi ja püsime pigem kodus. Trennid praegu veel toimuvad. Kuigi ma täpselt pole aru saanud – madalamatel liigadel vist on ära keelatud, aga proffidel on veel lubatud trenni teha. Igatahes meie teeme trenni.”

Kesk-Itaalia rannikulinnas Pesaros paiknev Drell suuremaid häireid igapäevaelus pole veel täheldanud: “Meil on linnapilt normaalne, ainult pasta oli poest otsas. Aga meil nii hull ei tundu olevat nagu Siimul. Mina endale spetsiaalselt rohkem toitu koju varunud pole ja trennid meil toimuvad.”

Serie A2 liigas pidid samuti 1. märtsil omavahel kohtuma Rain Veidemani koduklubi Rooma Eurobasket ja Hugo Erkmaa Napoli GeVi. Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme kodumeeskonnal Ravennal jääb ära võõrsilkohtumine Treieri endise tööandja Montegranaroga ja Kaspar Kitsing ja Forli pidid 1. märtsil võõrustama Imola Basketit.

“Tõesti, kõik selle nädala mängud on edasi lükatud,” kommenteeris Korvpall24.ee portaalile Hugo Erkmaa, kelle sõnul on koroonaviiruse mõju näha ka igapäevaelus. “Natuke ikka kajastub tavaelus. Isegi, kui siin lõunas oht nii suur pole kui põhjas. Inimesed on natuke paanikas ja reageerivad üle. Väga palju minnakse tavalise palaviku või köhaga otsejoones haiglasse. Ja on näha, et inimesed on ettevaatlikumad ja WC-des on kätepesemiseks järjekorrad,” lisas Napolis paiknev Erkmaa.

Põhja-Itaalias Ravennas pole Kaspar Treier oma igapäevaelu koroonaviiruse hirmus muutnud, kuid küll on seda teinud paljud kohalikud. “Linnapildis on viirusehirmu natukene näha küll, poes pole enam nii palju kaupa kui muidu,” rääkis Treier ja lisas: “Ma ise arvan, et vähemalt Ravennas pole olukord nii hull. Ma ei tea, kuidas Milano lähedal asjad on. Aga ka meil lükati selle nädala mäng edasi ja hetkel ootame uudiseid karikavõistluste kohta, mis peaks toimuma järgmisel nädalavahetusel.”

Ravennast umbes 30 km kaugusel paiknevas Forlis mängiv Kaspar Kitsing arvab, et olukord on minemas praegusest veel halvemaks: “Meil pole nii hull, kui natuke põhja pool, aga ma arvan, et nädala pärast on juba teine seis, sest viirus levib kiiresti. Riminis (ca 60 km kaugusel – toim.) on juba üks inimene haigeks jäänud, et on ainult aja küsimus, millal see meieni jõuab.”

18-aastane tagamees lisas: “Forli toidupoodides on riiulid juba pigem tühjavõitu ja vähem inimesi on linnas liikvel. Kui keegi võõras inimene köhib, siis pannakse kohe teisele poole jooksu. Sõitsin rongiga Bolognast Forlisse. Üks naine oli seal maskiga ja tema kõrval hakkas mees köhima. Naine läks totaalselt paanikasse ja hakkas justkui minestama juba.”

Noor eestlane ise veel hetkel ei pabista, aga kardab, et asjade halvemuse poole pöörates võib ta Saapamaale lõksu jääda: “Kui asi hullemaks läheb, siis peab poes ära käima küll. Probleem on selles, kui asi liiga hulluks läheb, on korvpallihooaeg meil siin läbi. Aga siis võib olla olukord, et mujal Euroopas piirid kinni ja Eestisse ei saa enam.”

Rain Veideman kommenteeris olukorda Virumaa Teatajale: “Meil siin lõunas lubatakse trenni teha ja asi pole nii hull, aga põhjas on osades kohtades täitsa ära keelatud. Mõnel pool saali küll lubatakse, aga riietusruume ei tohi kasutada. Mängud on jah kõik ära keelatud.”

Serie B liigas värskelt klubi vahetanud Arnold Mitt ei saa oma debüüti Chieti Esa Italia tiimi eest veel 1. märtsil teha, kui edasi on lükatud nende kohtumine Rimini meeskonnaga.

scroll to top