EESTLASED VÄLISMAAL | Nurger ja Puidet aitasid koduklubid poolfinaali, Kullamäe võitleb Leedus pronksi eest

-Jaan Puidet ja Real Valladolid | Foto: UEMC Real Valladolid Baloncesto Facebook

Erinevate riikide korvpalliliigad on käimas ning korralik arv eestlasi on mängimas üle ilma laiali. Korvpall24 portaal kajastab käesoleval hooajal meie välismaal mängivate korvpallurite tegemisi nädala kokkuvõtete formaadis ning kuna hooajad on läbi saamas, siis teeme nüüdsest kuni hooaja lõpuni seda ühes artiklis korraga.

Hispaania meistriliigas pidi Baskonia veerandfinaalseeria teises kohtumises tunnistama vaatamata Maik-Kalev Kotsari heale etteastele Badalona Joventuti paremust. Saadud kaotusega lõppes eestlaste koduklubi hooaeg, sest seerias jäädi vastastele alla 0-2. Hispaania esiliigas jätkasid play-off’is suurepäraselt mõlemad eestlaste meeskonnad. Nii Jaan Puidet kui Rauno Nurger aitasid oma koduklubid veerandfinaalseeriast poolfinaali.

Kristian Kullamäe ja Panevežys alustasid Leedu meistriliiga pronksiseeriat kaotusega, kui seeria teises kohtumises võeti tasavägisest mängust hoolimata väärtuslik võit. Eestlane oli mõlemas kohtumises võistkonna resultatiivseimate seas. Siim-Sander Vene koduklubi Jeruusalemma Hapoel pidi Iisraeli meistriliiga poolfinaalseerias tunnistama kahes mängus Tel Avivi Hapoeli paremust ning eestlase leivaisa jäi finaali ukse taha.