fbpx
Close

INTERVJUU | Jukka Toijala Eesti koondise OM-kvalifikatsiooniturniiri vastaste võidurelvastumisest: see on täielik jama!

-Jukka Toijala | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise peatreener Jukka Toijala oli läbi maikuu aktiivselt vaatamas meie noorkorvpallurite tegemisi U14, U16 ja U18 vanuseklasside finaalturniiridel. Korvpall24 portaal võttis soomlasel hõlmast kinni Rakveres peetud U16 finaalturniiril, et uurida, milline näeb välja tänavune Eesti koondise suvi, mis kulmineerub 12.-15. augustil Tallinnas, Tondiraba Jäähallis toimuval olümpiamängude eelkvalifikatsiooniturniiriga.

Intervjuu alguses keskendume just noormängijatele ning asjadele, mida Toijala tulevikumeeste puhul vaatab. Soomlase sõnul on tänavune hooaeg kõige kõrgemal Euroopa tasemel näidanud, et ka korvpalli mõistes väga lühikese kasvuga on võimalik üliedukas olla ning et väga pikkade mängijate aeg pole samuti siiski päris läbi saanud. Rahvuskoondise teemadest rääkides saime Toijalalt teada, et suvine plaan on tehtud kolmeosalisena ning taaskord kaasatakse ka neid mehi, kes seni on vähem koondise vaates pildil olnud.

Uurisime soomlaselt, kui suur on mängijatering, kellega ta koondises üldse arvestab, kas suvine korvpallikodu on meestele kohustuslik, kui kivisse on praegune koondise koosseis raiutud ning kas me saame OM-eelkvalifikatsiooniturniirile kõik paremad pojad rivvi. Küsisime Toijalalt ka konkreetselt, kuidas jäi ta rahule näiteks Kerr Kriisa, Henri Drelli, Henri Veesaare jt meie meeste hooajaga. Veesaare kohta käis peatreener välja ka ühe konkreetse fakti. Lõpetuseks vaatasime otsa ka vastastele, kes on ilma suurema valehäbita ennast võõraste sulgedega ehtinud.

scroll to top