fbpx
Close

INTERVJUU | Jukka Toijala demokraatiast ja diktatuurist Eesti koondises, kapteni valimisest, üllatuse pakkunud uustulnukast ning vastastest

-Jukka Toijala | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste rahvuskoondise peatreener Jukka Toijala nimetas eelmisel esmaspäeval need 18 korvpallurit, kelle seast valitakse lõplik koosseis 12.-15. augustil Tondiraba jäähallis toimuvaks olümpiamängude eelkvalifikatsiooni alagrupiturniiriks, kus kohtutakse Tšehhi, Iisraeli ja Põhja-Makedooniaga. Korvpall24 rääkis 2019. aasta sügisest koondise tüüri juurde asunud soomlasega nii eelseisvast turniirist kui ka muust Eesti korvpalliga seonduvast.

Eesti koondis läheb olümpiapiletit püüdma küllaltki noore koosseisuga. Kõrvale jäävad nii läinud hooajal Euroliigas säranud Maik-Kalev Kotsar, koondise tavapärane kapten Siim-Sander Vene kui ka mitmed teised kogenud mängumehed. Toijala valvsa pilgu all jätkavad ettevalmistust Henri Drell, Kerr Kriisa, Kristian Kullamäe, Sander Raieste, Matthias Tass, Rauno Nurger, Kaspar Treier, Joonas Riismaa, Hugo Toom, Kregor Hermet, Mikk Jurkatamm, Taavi Jurkatamm, Leemet Böckler, Artur Konontšuk, Mihkel Kirves, Siim-Markus Post, Kasper Suurorg ja Gregor Kuuba. Neist viimasel veel meeste koondise kogemust ei ole.

Küsisime soomlasest peatreenerilt, kuidas muudab mitme põhitegija puudumine koondise mänguplaani, kes võiks noores meeskonnas täita kapteni rolli ja mida see roll Eesti koondises üldse tähendab. Lisaks tulid jutuks koondise järelkasv, väikeriigi probleemid korvpallimaana ja loomulikult ka Eesti alagrupivastased eesootaval turniiril. Samuti avaldas Toijala, kes koondise treeningutele saabunud mängumeestest on teda kõige rohkem üllatanud ning võtsime nimeliselt ette päris mitmed nooremad koondislased ning nende arengukõvera.

scroll to top