fbpx
Close

INTERVJUU | Jukka Toijala: mind ei häiri kõrged ootused, pigem häiriks see, kui rahval oleks suva

-Jukka Toijala | Foto: Siim Semiskar

Tänaseks on juba mõnda aega olnud selge, et 2026. aasta veebruarini jätkab Eesti korvpallikoondise peatreenerina soomlane Jukka Toijala, kelle juhendamisel mängisime möödunud suvel EM-finaalturniiril. Noore Eesti meeskonna juhendamisega laiemalt silma jäänud Toijalale tehti pakkumisi ka mujalt, aga soomlane otsustas senist tööd meie rahvusmeeskonna juhendamisel ja ka laiemalt Eesti korvpalli arendamisel jätkata.

Korvpall24 rääkis Toijalaga detsembri keskel Narvas toimunud karikavõistluste finaalturniiril, kus mees oli kohal kõik neli päeva ning vaatas ära nii noorte, naiste kui ka meeste kohtumised. Tahtsime Toijalalt teada, kuidas on ta oma peas analüüsinud suve lõpus Milanos peetud EM-i mänge ja kõike sellega kaasas käinud mürinat. Küsisime pikas intervjuus soomlaselt muuhulgas, kui raskelt ta neid nappe kaotusi läbi on elanud ning kuidas ta treenerina kontrollib ennast selles osas, et millise mängija peale tuleb aeg-ajalt käratada ja kelle peale ei tohi üldse häält tõsta.

Veel tõime välja paar Milanos juhtunud olukorda, mis laiemale üldsusele võib-olla üldse silma ei hakanudki ning palusime Toijalal neid kommenteerida. Samuti tahtsime teada, kas Maik-Kalev Kotsari selline esiletõus Euroliigas oli tema jaoks üllatav, kuidas hinnatakse Kerr Kriisat ja Henri Veesaart Arizonas, mis kasu oli visiidist ookeani taha koondise aspektis ning kui palju ta tunnetab Eesti korvpallifännide nõudlikkust. Lõpetuseks esitasime ka ühe intrigeeriva küsimuse seoses järgmisele EM-finaalturniirile kvalifitseerumisega.

scroll to top