fbpx
Close

INTERVJUU | Sander Raieste verevahetusest Baskonias: kahju, et nad ära lähevad, aga see on profikorvpalli osa

-Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

Möödunud hooajal rõõmustasid Eesti Euroliiga fänne Hispaania suurklubi Baskonia ridadesse kuuluvad Sander Raieste ja Maik-Kalev Kotsar, kes paraku ei saanud hooajasisestes “akendes” Eesti koondist aidata. Eesti selle korvpallisuve kulminatsiooniks oleval olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril teeb Baskonia eestlastest kaasa vaid Raieste. Korvpall24 portaal püüdis kinni Eestis turniiriks valmistuva mängumehe ja uuris temalt nii klubi kui ka koondise kohta.

Raieste on Vitoria-Gasteizis peaaegu et oma poiss. 204 cm pikkune ääremängija liitus Baskonia süsteemiga juba 2016. aasta suvel, olles tollal 17-aastane. Põhimeeskonna eest hakkas eestlane mängima hooajal 2020/21, sellele eelnes aastane laenuperiood BC Kalev/Cramos. Mullune hooaeg kulges Baskonia jaoks suhteliselt edukalt, kuid lõppes nii Euroliigas kui ka Hispaania kõrgliigas (ACB) loodetust varem. Euroliigas pidas Raieste 19 mängu, kogudes keskmiselt 1,3 punkti ja 1,1 lauapalli. Hispaania liigas olid tema numbrid veidi paremad: 27 mänguga 2,7 punkti ja 1,9 lauapalli.

Raieste rääkis Korvpall24 portaalile rahvusmeeskonna tänavusest koosseisust, mis võrreldes mulluse koondisega on mitme puuduja tõttu märksa noorem. Jutuks tuli veel ühe kõige olulisema puuduja, Maik-Kalev Kotsari võimas debüüthooaeg Euroliigas, Raieste enda roll ja tulevikuplaanid, Baskoniast lahkuvad sõbrad ja meeskonna komplekteerimine uueks hooajaks. Samuti küsisime Raiestelt, kas tema arvates oli mingit vastumürki Kyle Guy’le, kes kukutas Baskonia Hispaania liiga play-off’is konkurentsist.

scroll to top