fbpx
Close

INTERVJUU | Sander Raieste erinevate arvajate kriitikast, Baskonia täiesti raamidesse surutud stiilist ja oma lõppevast lepingust

-Sander Raieste | Foto: EPA/Scanpix

Kaheksa aastat tagasi ambitsioonika komeedina Hispaania korvpallis kõrgusi vallutama asunud Sander Raieste ei osanud toona veel aimatagi, millised väljakutsed teda sel valitud teekonnal ees ootavad. Teele visatud takistuste ja kriitikute taustamüra kiuste on 24-aastane noormees Baskonia süsteemi püsima jäänud ning juba viimased neli hooaega nii sealses kõrgliigas kui ka iga mängumehe unistuste sihtkohaks olevas Euroliigas end julgelt proovile pannud. Kõikuv roll ja pisidetailideni paika pandud mängujoonised pole küll lasknud tal veel ülemäära kõrget tähelendu saavutada, kuid eestlasest mängumees usub lootusrikkalt, et suurklubi eest ammutatavad kogemused alles jõuavad tõeliseks valuutaks vahetuda.

Noores eas kõrgesse mängu lülitumise ja mitme suurkuju kõrval tõsiseltvõetavaks mängijaks sirgumise tulemusel on 204 cm pikkuse Raieste teras tänaseks päevaks küllaltki karastunud ning suurte sihtidega noormees pole võõrsil kogetud raskustel lubanud enda eneseusku langetada. 17-aastaselt ette võetud rada võib küll lähiajal jõuda oma lõpp-punkti, sest Raieste ja tema pikaajalise koduklubi Baskonia vaheline koostööleping on peagi lõppemas, kuid Euroliigas veelgi vägevamalt kanna kinnitamisest unistav pallur on juba põnevusega uute suundade ootel. Enne otsustavat mõttekohta tuleb aga karmikäelise Duško Ivanovici poolt juhendatavas satsis hooaeg edukalt lõpuni mängida ning koos hea sõbra ja tiimikaaslase Maik-Kalev Kotsariga järelejäänud korvpalliaastast maksimum võtta.

Tihedast klubihooajast põgusa pausi saanud ning 2025. aasta EM-valikturniiri raames korraks koju naasnud rahvuskoondislane ja Korvpall24.ee portaal pidasid päev enne võidukat kohtumist Leedu vastu maha sügavamõttelise vestluse, kus pakkusid kõneainet nii Raieste senine klubikarjäär, Baskonia tänavuse hooaja kesine avastart kui ka treenerivahetusega kaasnenud muudatused. Kõige selle keskel sai vesteldud ka karmis korvpalli-skeenes läbilöömisest ja Raiestele pinnapealselt omistatud rollist välja võitlemisest. Usutluse käigus rääkis mängumees avameelselt ka väljakutsetest, mis nii kõrgel tasemel mängimisega käsikäes käivad ning andis tabava vastulöögi kõigile neile, kes on järjepidevalt tema otsuseid ja valikuid küsitavuse alla seadnud.

scroll to top