fbpx
Close

INTERVJUU | Vigastuse tõttu USA-s hooaja varem lõpetanud Simm Marten Saadi: raha on üliõpilasliiga pea peale lükanud

-Simm Marten Saadi | Foto: Johnny Abromeit

Sügisel siirdus 18-aastane Simm Marten Saadi mängima ookeani taha, kus ta liitus Sunrise Christian Academy keskkooli meeskonnaga. Paraku jäi noore mängumehe esimene hooaeg USA-s lühikeseks, sest plaanid rikkus ootamatu vigastus. Korvpall24.ee rääkis Saadiga USA-s mängimisest, senistest muljetest ja muidugi ka vigastusest, mis eestlase hooaja varakult lõpetas.

Eelmisel hooajal pallis 205 cm pikkune Saadi Audentese Spordigümnaasiumi ridades Eesti esiliigas, kus noormees sai keskmiselt kirja kaksikduubli, kui tema arvele jäi 28,5 minutiga 17 punkti ja 10 lauapalli. Heade etteastete tuules otsustas noormees võtta vastu pakkumise USA-st ja liituda Sunrise Christian Academy keskkooli meeskonnaga. Kuna eestlast vaevas vigastus, sai ta kirja vaid kolm ametlikku liigamängu enne, kui hooaeg ookeani taga tuli tervise mure tõttu lõppenuks kuulutada.

Intervjuus rääkis 18-aastane Saadi, mis temaga esimsesel USA hooajal juhtus, millise vigastusega on tegemist, missugune näeb välja taastumisprotsess ja kuidas noor mängumees vaimselt sellega toime tuleb. Lisaks saime teada, kuidas jäi eestlane rahule Sunrise Christian Academy tiimis veedetud ajaga ning millised muljed uus mängupaik talle jättis. Muuhulgas tuli jutuks treenimine USA-s, koostöö treeneritega ja areng mängijana. Samuti rääkisime Saadiga tema tulevikust, õigest ülikooli valikust ning sellest, kuidas on raha NCAA liigat võrreldes varasemaga oluliselt muutnud.

scroll to top