fbpx
Close

INTERVJUU | Jõesaare, Nurgeri ja Kotsari jälgedes liikuv Simm-Marten Saadi loobus unistuse nimel võimalusest Kalev/Cramos

-Simm-Marten Saadi trennis | Foto: FIBA

Tänavu augustis selgus, et järgmisel hooajal võtab järjekordse eestlasena tee ookeani taha ette 18-aastane Simm-Marten Saadi. Korvpall24.ee portaal võttis kevadel Eesti U18 sarjas meistriks ja finaalturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks kroonitud noormehega ühendust ning uuris, miks otsustas BC Kalev/Cramoga trenni teinud 205 cm pikkune mängija loobuda võimalusest Eesti meistri ridades ja võtta vastu väljakutse USA-s.

Eelmisel suvel rääkis 18-aastane Saadi, et tema eesmärk on pärast keskkooli siirduda ookeani taha USA ülikooliliigasse ning tänavu kevadel kinnitas ta, et see soov on aina tugevamaks läinud. Kuigi keskkool pole noormehel veel läbi, siis head esitused Eesti esiliigas, kus noormees sai kirja keskmiselt 28,5 minutiga 17 punkti ja 10 lauapalli, tõid lauale magusa pakkumise USA-st, mille Saadi ka vastu võttis.

Küsisime noormehelt, mismoodi jõudis lauale ettepanek minna USA-sse, miks ta otsustas pakkumise vastu võtta ja kuhu ta täpsemalt läks. Muuhulgas räägib Saadi sellest, kuidas oli suvel koos BC Kalev/Cramo meestega treenida, kellelt ta nõu küsis ja milliste emotsioonidega ta Eesti meisterklubi juurest lahkus. Samuti uurisime 18-aastaselt noormehelt, missuguse mulje on jätnud elu ookeani taga, mida senised trennid on näidanud, kus liigas ta mängima hakkab ning millisena näeb ta enda tulevikku.

scroll to top