fbpx
Close

INTERVJUU | Simm-Marten Saadi: mulle meeldib räigelt korvi all mürada, aga proovin ka kolmeseid ära panna

-Simm-Marten Saadi korvi all mürgeldamas | Foto: Siim Semiskar

Mai lõpus peetud noormeeste U18 vanuseklassi finaalturniiril kerkis üheks silmapaistvamaks mängijaks raske trauma seljatanud ja Audentese Spordigümnaasiumis tänavu ka esiliigakarastust saanud Simm-Marten Saadi. Augusti viimasel päeval alles 17-aastaseks saava 205 cm pikkuse korraliku viskekäega suure ääre/keskmängija sihiks on pärast keskkooli siirduda ookeani taha USA ülikooliliigasse.

Keerulisest seljatraumast paranenud Saadi tegi tänavu Saku I liigas kaasa kümnes matšis ning kogus keskmiselt 11,4 punkti, 5,2 lauapalli ja 1,1 resultatiivset söötu. Seejuures võttis noormees keskmiselt 24 minutiga mängus peaaegu kolm kaugviset ehk siis tegemist on modernse pika mängijaga, kes on ohtlik nii korvi all mürgeldades kui ka kolmesekaare tagant visates. U18 sarjas olid Saadi keskmised numbrid SK Nord Aid/Cramo särgis nelja kohtumisega 28,9 minutit ja koguni 20 punkti, 14,8 lauapalli ning üks blokk.

Korvpall24 portaal tegi Saadiga intervjuu pärast tema tiimi SK Nord Aid/Cramo jaoks kaotusega lõppenud finaalmatši ning rääkisime nii tänavusest hooajast kui ka noormehe tulevikuplaanidest. Konkreetse ja sorava jutuga Saadil on ambitsiooni töötada ennast välja tippkorvpalli ning pärast keskkooli tahaks ta järgmise sammu teha USA üliõpilasliigas NCAA. Ühtlasi saime teada, et Saadi on olnud noortekoondise tasemel mängumees ka ühel teisel populaarsel pallimängualal ning langetas lõplikult korvpalli kasuks otsuse alles hiljuti.

scroll to top