Saku I liiga: Raap ja Rae Koss jäid ellu, Saage ja Hallik langesid

-Joonas Šein | Foto: Siim Semiskar

Reedel said Saku I liigas lõplikult selgeks nii play-off’ide paarid kui ka meeskonnad, kellele esiliiga uks järgmiseks hooajaks sulgub. Ülipõneva stsenaariumiga lõppvaatuses suutsid kõik kolm võrdsete võitude-kaotuste suhtega ohutsoonis olevat meeskonda viimases voorus võidu kirja saada, ent omavaheliste mängude võrdlus viis kohamängudele Rae Koss/Hansaviimistluse ning Eesti Maaülikool/Skarconi. Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku Gümnaasium võitis küll viimases voorus Tartu Kalev/Estikot, ent esiliigasse püsimajäämiseks jäi sellest väheseks.

Nädala jooksul kaks mängu pidanud meeskondade omavahelises vastasseisus alistas (6) Keila Korvpallikool (12-10) teisipäeval võõrsil kindlalt 93:71 (26:23, 17:22, 26:15, 24:11) (4) TSA Kalevi (15-7). Teise poolaja 50:26 võitnud Peep Pahvi hoolealused tabasid suurepäraselt vabaviskeid (18/20 ehk 90%).

Seitse kaugviset tabanud Kristen Kasemets viskas 29 punkti, Margus Pahv ja Conrad Sengbusch lisasid kumbki 12 silma. Christopher Lenk tõi 14 minutiga 11 punkti. Kalevi resultatiivseim Dmitry Svyatolutskiy kogus 17 punkti ja 4 söötu. Siim Laurilt lisaks 15 ja Ilja Stankevitsilt 14 silma ja 6 lauapalli.