fbpx
Close

INTERVJUU | Rapla kogenud mängujuht Rait-Riivo Laane maa-ala kaitsest, klaasistunud silmadest ja uue hooaja väljakutsetest

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Solman/Rapla Avis Utilitas

Alanud hooajal taas Rapla Avis Utilitase särki kandev mängujuht Rait-Riivo Laane on meeskonnas oluline pusletükk, et heastada kevadel pettumust valmistanud play-off’i seeriaid, kus nii Eesti-Läti kui ka kohalikus meistriliigas jäädi pidama veerandfinaalis. Kogenud mängumehe suurimaks väljakutseks on olla vahelüli peatreeneri ja uute leegionäride vahel, et meeskonna mängumootor juba hooaja alguses õlitatult tööle hakkaks.

Rapla ridades esmakordselt juba 2010/11. hooajal pallinud 30-aastane Laane kogus mullu Eesti-Läti meistriliigas 27 mängu ja 31 minutiga 7,6 punkti, 3,6 lauapalli, 6,4 söötu ning liiga parimana 2,8 vaheltlõiget. Korvisöötude arvestuses teisena lõpetanud terav mängujuht sai ka kohalikus meistriliigas kirja samaväärsed numbrid, kui mälestusväärses play-off-seerias Pärnu Sadama vastu läksid kirja 7,8 punkti, 2,8 lauapalli, 7 korvisöötu ja 2,2 vaheltlõiget.

Korvpall24.ee portaal uuris vahetult enne hooaja avamängu, kuidas leidis 179-sentimeetrine mängujuht end taas Rapla klubist ning milline on tema esmamulje uutest “nägudest” ja meeskonna konkurentsivõimest. Kõrge IQ-ga korvpallur avab telgitaguseid, kuidas time-out’ide ajal peatreeneri näpunäiteid ka klaasistunud silmadega mängijatele edastada ning kuivõrd reeglipõhine on Arnel Dedici käekiri. Lahkamist leiab ka maa-ala kaitse fenomen ameeriklaste puhul ja ka see, kuivõrd kiivalt on salastatud meeskonna playbook.

scroll to top