Kuusmaade duellis jäi peale poeg: U16 koondis alistas aasta nooremad 32 punktiga

-Eesti U15 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Täna kohtusid Audentese spordikeskuses toimunud U15 vanuseklassi Balti matši lõpetuseks peetud mängus Eesti poiste U15 ja U16 koondised. Kohtumise võitis väljaspool arvestust osalenud U16 koondis tulemusega 102:70 (18:14, 23:25, 30:10, 31:21). U15 koondis lõpetas Balti matši teise kohaga.

Avapoolaeg möödus küllaltki tasavägiselt. Mängu esimesed minutid kulgesid enamasti noorema vanuserühma napil juhtimisel, kuid seejärel rebis Kris Killingu juhendatav U16 koondise ette 27:19. Aivar Kuusmaa hoolealused vastasid aga 12:4 spurdiga ning kuus minutit enne esimese poolaja lõppu oli seis viigis 31:31. Poolajapausile mindi veel U16 poiste napis eduseisus 41:39.

U16 koondis tegi turvalise vahe sisse kolmandal veerandajal, mis võideti Kaspar Kuusmaa, Karl Markus Poomi ja Aleksander Tassa vedamisel 20 punktiga. U15 koondis enam löögiulatusse ei jõudnudki ning aasta vanemate poiste võistkond vormistas lõpuks koguni 32-punktilise võidu.

-Eesti U16 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

U16 ehk 2004. aastal sündinute koondise suurimaks korvikütiks kerkis 21 punkti visanud Tassa, kes sai ühtlasi ka võistkonna parima mängija tiitli. Poomi arvele jäi 19 punkti ja üheksa lauapalli ning Kuusmaa ja Karl Gustav Jurtšenko lisasid mõlemad 12 silma. Kuusmaa hankis ka kaks lauapalli ja andis mängu parimana viis korvisöötu.

Eesti U15 koondise resultatiivseim oli Simm-Marten Saadi, kes viskas 18 punkti. Võistkonna parimaks mängijaks valitud Jorke Aav tõi kaks punkti vähem ning Karmo Kilgi arvele jäi 10 silma ja meeskonna parimana seitse lauapalli.

U15 vanuseklassi poiste Balti matši võitis Leedu koondis, kes alistas täna otsustavas mängus 83:59 Läti. Koroonaviiruse leviku tõttu Tallinnasse tulemata jäänud Soome U15 koondist asendanud Eesti poiste U16 meeskond läbis turniiri täiseduga.