fbpx
Close

EESTI KORVPALLI TULEVIK | Poiste U14 vanuseklass: keskmine tase võiks olla parem, aga “kujud” on olemas ja murekohad teada

-Poiste U14 vanuseklassi võitja Tartu Ülikool/PK Oliver | Foto: Siim Semiskar

Korvpall24 portaal jätkab ka sel suvel eelmise aasta traditsiooni, kui pärast Eesti noorte meistrivõistluste lõppu rääkisime erinevates vanuseklassides finaalturniirile jõudnud võistkondade treeneritega, et teada saada, mis seisus see konkreetne vanuseklass praegusel hetkel on.

Seekordses loos keskendume poiste U14 vanuseklassile, kus mai keskel krooniti meistriks Tartu Ülikool/PK Oliveri tiim, kes sai finaalis 77:71 jagu TalTech BS/Altiusest. Pronksikohtumises oli TalTech BS/RIM 91:76 üle Rae Spordikool/Kiili SK võistkonnast. Hooaega alustas kokku 30 tiimi, mida on veidi vähem kui oli tavapärane enne koroona-aastaid.

Küsime esinelikusse jõudnud võistkondade peatreenerite Marko Laanemetsa, Kris Killingu, Romil Jermakovi ja Rene Sepa käest, milliseks nad hindavad poiste U14 üldist taset, kui palju selles vanuses annavad veel tooni aktselerandid ehk noormehed, kes on oma eakaaslastest arengus oluliselt ees ning mis jääb meie selle vanuse korvpallipoistel võrreldes lähinaabritega kõige rohkem vajaka.

scroll to top