fbpx
Close

EESTI KORVPALLI TULEVIK | U14 vanuseklass: on väga huvitavaid kujusid, aga geograafia on liiga Harjumaa-keskne

-Hetk poiste U14 finaalist Rae Spordikool/Kiili SK - Tartu Ülikool/KVL Ehitus vahel | Foto: Siim Semiskar

Mai keskel selgitati Jüris U14 vanuseklassi Eesti meistrid korvpallis, kui poiste hulgas võidutses Tartu Ülikool/KVL Ehitus ning tüdrukute konkurentsis realiseeris oma favoriidistaatuse kindlaks võiduks Audentese SK. Nagu mini-klassis ja poiste U13 võistlussarja puhul, oli Korvpall24 portaal taas kohal, et finaalturniirile jõudnud treenerite abil analüüsida meie U14 vanuseklassi üldist taset.

Nelja selles vanuseklassis oma võistkonna finaalturniirile tüürinud treeneriga rääkides sõnasid kõik justkui ühest suust, et huvitavaid kujusid on U14 poiste hulgas omajagu ning on nii osavaid noormehi kui ka korralikke pikki toorikuid. Mingeid kaugeleulatuvaid järeldusi selles vanuses aga veel teha ei saa ning tähtis on, et poisid kõvasti tööd teeks.

Kuna finaalturniiril oli Rae Spordikool/Kiili SK peatreenerina võistlustules ka poiste U14 koondise peatreener Brett Nõmm, siis alustame noormeeste puhul just tema hinnangutega. Tüdrukute osas kuuleme aga kahjuks seda, et treenerid peavad neidude korvpallitrenni kutsumisel omajagu tegelema ka suhtumisega, “et see on ju poiste mäng”.

scroll to top