fbpx
Close

EESTI KORVPALLI TULEVIK | Mini-klass: tase on ühtlane ja tehakse asju, mida kümmekond aastat tagasi veel ei tehtud

-Hetk mini-klassi finaalist Viljandi SK/KK Quercus - Rae Spordikool/Kiili SK | Foto: Siim Semiskar

Maikuu alguses peeti Pärnus tänavuse hooaja kulminatsioon mini-klassi korvpalluritele, kui kuni 12-aastased poisid ja tüdrukud selgitasid finaalturniiril endi seast välja võitjad. Mini-klass on kõige noorem vanusegrupp, kus mängitakse n-ö võidu peale ning selgitatakse hooaja lõpuks välja Eesti meister. Poiste finaalturniirile pääses medalite nimel heitlema kaheksa meeskonda ning kõik kohad mängiti lõpuks välja.

Korvpall24 portaal palus turniiri lõpus kõikidel poiste meeskondade peatreeneritel kommenteerida selle aastakäigu ehk 2010. aastal sündinud noormeeste üldist taset ning kuuldu oli vägagi julgustav ja positiivne. Asjas sees olevad treenerid hindavad meie tolle aastakäigu järelkasvu üsna võimekaks ning näevad nende poiste hulgas mitmeid väga huvitavaid mängumehi.

Kokku alustas hooaega 29 poiste mini-klassi meeskonda, neist 12 andsid ennast üles kõrgemasse divisjoni ja 17 mängisid madalamal tasemel rohkem n-ö mängurõõmu nimel. Tüdrukute võistkondi oli kaheksa. Pea eranditult kiitsid finaalturniiril osalenud meeskondade treenerid poiste selle vanusekäigu ühtlast taset ning ühel meelel oldi ka selles, et väikesed poisid on läinud üha tehnilisemaks ja osavamaks. Sellele leiti ka konkreetne põhjus.

scroll to top