fbpx
Close

HINDED | Erinevus eelmise valikaknaga oli drastiline, aga Doncici koefitsient löödi lauale

-Luka Doncic | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Peaaegu kuu aega koos olnud ja EM-finaalturniiriks valmistunud Eesti korvpallikoondis pidas vahetult enne Milanosse sõitmist esimese kahest MM-valikkohtumisest, kui võõrsil jäädi 83:104 (23:27, 15:29, 25:21, 20:27) alla maailma ühele parimale korvpallurile Luka Doncicile ja Sloveeniale. Nagu n-ö punktimängudes on tavaks saanud, siis Korvpall24 pani meie meeskonnale esituse eest hinde ning tõstab esile ka enim õnnestunud mängijad.

Ei saa üle ega ümber, et Sloveenia näol on tegemist valitseva Euroopa meistriga ning olümpiamängude neljanda tiimiga. Lisaks Luka Doncicile on koosseisus tagasi legendaarne vanameister Goran Dragic ning kõik ülejäänudki “taustabändi” liikmed mängivad üle Euroopa väga korralikes klubides ja liigades. Aga lõpuks võib siiski öelda, et Luka Doncici korvpallimaagia oli see, mis meie meeste pingutustele vaatamata lõpuks maksvusele pääses ja Sloveenia koondise mängu käima tõmbas.

Doncici koefitsienti võib võtta ka niipidi, et sloveenidel eesotsas nende megastaariga lasti kohtunike poolt sisuliselt kohtumise avaminutist alates nõrkemiseni käsi laiutada, iga otsust kahtluse alla seada ja kohati päris aktiivse kehakeelega vilemehi rünnata, aga mängu ainsa tehnilise vea sai Eesti peatreener Jukka Toijala… No comments!

scroll to top