fbpx
Close

INTERVJUU | Poolas hooaega hästi alustanud Janari Jõesaar: olen positiivne vend ja teadsin, et tulen sellest välja

-Janari Jõesaar | Foto: Anwil Wloclawek Facebook

Eelmise aasta suvel Poola meistriliigas palliva Wloclaweki Anwiliga liitunud 29-aastane Janari Jõesaar alustas mullust hooaega hästi. Paraku sai eestlane mullu oktoobris raske vigastuse, mis hoidis ta pikalt palliplatsilt eemal. Nüüd on Jõesaar paranenud ja saab taas väljakul anda endast parima, et koduklubi võitudele aidata.   

Enne Wloclaweki Anwilisse siirdumist pallis eestlane Saksamaa meistriliigas, kus hooajal 2021/2022 sai ta Bayreuthi ridades 28 minutiga kirja keskmiselt 10,4 punkti, 6 lauapalli ning 1,3 tulemuslikku söötu. Poola kõrgliigas jõudis Jõesaar mullu kaasa teha vaid kolmes kohtumises, kus tema arvele jäi 25 minutiga 9 silma, 6,3 lauapalli ja 2,3 korvisöötu. Enne vigastada saamist kuulus 198 cm pikkune mängumees ka Euroopa meistrivõistlustel pallinud Eesti koondisesse ning Milanos toimunud alagrupiturniiril kogus ta 21 minutiga 8,4 punkti, 3,8 lauapalli ja 1,4 resultatiivset söötu.

Korvpall24.ee uuris Jõesaarelt, milline on olnud klubi hooaja algus ning mis eesmärgid on võistkond endale seadnud. Samuti peatusime eurosarjal ja küsisime, kas Wloclaweki Anwil kui valitsev FIBA Europe Cupi meister läheb tiitlit kaitsma. Muidugi ei saanud me mööda vaadata Jõesaart tabanud põlvevigastusest ning tegime juttu sellest, missuguses seisus eestlane hetkel on ja kuidas kulges pikk taastumisprotsess. Muuhulgas puudutasime eestlase isiklikku hooaja algust, eelistatud mängupositsiooni ning Eesti rahvuskoondist.

scroll to top