fbpx
Close

EESTLASED VÄLISMAAL | Jõesaare ränk saatus, Kullamäe ja Vene korralikud mängud ning Paasoja silmapaistev debüüt Islandil

-Martin Paasoja ja Reykjaviki korvpallilapsed | Foto: IR-Karfa Facebook

Erinevate riikide korvpalliliigad on täie hooga käima läinud ning korralik arv eestlasi on mängimas üle Euroopa laiali. Korvpall24 portaal kajastab alanud hooajal meie välismaal mängivate meeste tegemisi taas nädala kokkuvõtete formaadis ning kuna mängijaid on palju, siis teeme seda kolmes osas. Itaalias ja Hispaanias mängivad mehed saavad endale eraldi artiklid ning ülejäänud Euroopa liigade mehed paneme kokku kolmandaks looks.

Poola meistriliigas pallivatest eestlastest seni parimas hoos olnud Janari Jõesaar sai rängalt vigastada ning tema hooaeg on kahjuks lõppenud. Siiani muidu kaotusteta olnud eestlase koduklubi Wloclaweki Anwil sai kaks järjestikust kaotust. Kregor Hermeti leivaisa sai eelmine nädal võidulisa. Matthias Tassi koduklubi ei mänginud, kuid läheb võistlustulle käesoleval nädalal. Leedus on oma koha leidnud Kristian Kullamäe, kes on kindel põhirotatsiooni mees ja võistkonna vedaja. Pühapäeval läks seni vaid võite tunnistanud eestlase koduklubi Panevežyse Lietkabelis vastamisi Kaunase Žalgirise endaga, kuid pidi vaatamata Kullamäe resultatiivsele mängule tunnistama Leedu korvpallihiiu paremust. 

Iisraelis alustas meistriliiga hooaega Siim-Sander Vene ja Jeruusalemma Hapoel, aga eestlase heast mängust hoolimata jäi avavoorus võit veel võtmata. Pall pandi kõrgliigas mängu ka Islandil, kus alanud hooajal pallivad erinevates Reykjaviki klubides Martin Paasoja ja Saimon Sutt. Omad huvid on meil endiselt ka Saksamaal, seda küll madalamates liigades.

One Comment

  1. Kullamäe kindel põhiviisiku mees? Ega vist väga ei ole vaadanud mänge? Ka Zalgirise vastu ei alustanud ta algviisikus, näiteks.

Comments are closed.

One Comment
scroll to top