fbpx
Close

INTERVJUU | Alterique Gilbert: kaitse peab olema Kalev/Cramo nurgakiviks, mis käivitab ka kõik ülejäänu

-Alterique Gilbert | Foto: Marita Brigitta Mones/BC Kalev/Cramo

Mängijatel üle kogu Eesti ja Läti saab sel hooajal taas olema raskusi palli ületoomisega, kuna Alterique Gilbert on otsustanud jääda ka selleks hooajaks Eestisse. Eelmisel hooajal oli oktoobri alguses 25-aastaseks saava ja 182 cm pikkuse Gilberti mõju Pärnu Sadama kaitsemängus märgatav, kuid mees oli silmapaistev ka ründefaasis. Juba alanud hooajal terroriseerib ta seekord vastaseid BC Kalev/Cramo ridades, kui Pärnust Tallinnasse tulnud peatreener Heiko Rannula soovis mehe n-ö kaasa võtta.

Eelmise hooaja teisel poolel Pärnus veedetud aeg oli Gilberti esimene kokkupuude nii profikorvpalliga kui ka Euroopa mängustiiliga. Vaatamata sellele näitas Gilbert väga head kaitsemängu ja teravust ka rünnakul. Eelmisel hooajal kogus Gilbert 28,2 minutiga keskmiselt 15,3 punkti, 3,5 lauapalli 4,9 resultatiivset söötu ja 2,7 vaheltlõiget. Justnimelt kaitses Gilbert oma leiba teenibki. Keskmiselt 2,7 vaheltlõiget oli Eesti-Läti liiga parim näitaja, lisaks sellele suutis Gilbert mängus Liepaja vastu võtta vastastelt palli ära lausa 10 korda. Eelkõige sellise suurepärase kaitsemängu tõttu otsustas peatreener Rannula Gilberti endaga kaasa võtta ja usaldada võtmed ka uuel hooajal tema kätesse.

Korvpall24 portaalile antud intervjuus, mis on tehtud vahetult enne selle hooaja mängude algust, räägime ameeriklasega vigastustest, muutunud Kalev/Cramost, kaitsemängust ja selle tähtsusest ning kohtumisest korvpallimaailma eliidiga. Intervjuu toimumise ja avaldamise vahel on Gilbert juba aidanud Kalev/Cramo FIBA Europe Cupil alagrupiturniirile, kus just täna ehk kolmapäeval peetakse oma esimene kohtumine. Kvalifikatsioonis olid Gilberti keskmised näitajad 21,7 minutit, 14,7 punkti, 4 lauapalli, 5,3 resultatiivset söötu ja üks vaheltlõige.

scroll to top